Через морози рівень споживання електроенергії залишається на високому рівні – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через посилення морозів по всій території України рівень споживання електроенергії продовжує зростати.

Вчора, 8 січня, добовий максимум споживання був увечері – на 9,5% вищий, ніж відповідний показник у попередній робочий день 5 січня.

Наразі, станом на 9 годину, рівень споживання на 5,8% перевищує вчорашній показник, який вже був досить високим.

Причина – значне посилення похолодання. Від 0 °C у п’ятницю, 5 січня, до -11 °C у понеділок, 8 січня. Сьогодні, 9 січня, прогнозована середньодобова температура -15°C.

Крім того, триває заживлення споживачів, знеструмлених через негоду в низці областей. В регіонах, де відновлюється електропостачання, фіксується швидкий одномоментний зріст споживання. Це не тільки створює значне додаткове навантаження на електростанції, але й перевантажує мережі передачі та розподілу електроенергії.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

Але значне зростання споживання через посилення морозів створює суттєве додаткове навантаження на електростанції, які й так працюють на максимальній потужності, але мають додатково дуже швидко та суттєво збільшувати вироблення електроенергії, що може призвести до технологічних порушень. Водночас більшість теплових електростанцій все ще відновлюється після масованих ракетних атак минулої зими. А сонячні електростанції не можуть працювати з максимальною потужністю через щільну хмарність та негоду.

“Просимо споживачів найближчими днями особливо уважно поставитись до використання енергомістких електроприладів протягом всього дня, з 09:00 до 19:00. Щоб допомогти енергосистемі працювати збалансовано в таких складних умовах, будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо!” – закликали в “Укренерго”.

Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

Вчора вдень через негоду відключилась високовольтна повітряна лінія 330 кВ у південному регіоні. Тривають ремонтні роботи.

Сьогодні вранці дією захисту відключалась високовольтна повітряна лінія 330 кВ в іншій частині південного регіону. Енергоживлення споживачів було відновлено через 40 хвилин. Причини відключення з’ясовуються.

На ранок через негоду – сильний вітер, ожеледицю знеструмлено 1025 населених пунктів. Зокрема у Дніпропетровській області – 324 населені пункти, в Одеській – 268, в Миколаївській – 215, в Кіровоградській – 146, в Запорізькій – 51, в Київській – 4, в Чернігівській – 6, в Чернівецькій – 9. В Донецькій області понад добу – 2.

Ремонтні бригади обленерго роблять все можливе, щоб якнайшвидше заживити знеструмлених споживачів. Але відновлення гальмують як складні погодні умови – сильний вітер, мороз до -22 °C, товстий шар льоду на обладнанні, так і велика кількість завданих негодою пошкоджень – повалені опори, чисельні обриви проводів.

На ранок через бойові дії та з інших причин без світла залишається 485 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Імпорт електроенергії здійснюється вдень зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 1950 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 582 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Експорт сьогодні не здійснюється.

За даними синоптиків, у понеділок, 24 червня, в низці областей України прогнозуються короткочасні дощі.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.