В «Укренерго» закликали до ощадливого споживання електроенергії

Джерело: пресслужба “Укренерго”

8 січня Диспетчерський центр НЕК “Укренерго” зафіксував збільшення споживання електроенергії. Зокрема вже в обідні години рівень споживання електроенергії перевищив відповідний показник 5 січня на 13,4%.

Серед причин вказують початок робочого тижня та значне похолодання в усіх регіонах України. Окрім того, в південному регіоні поступово відновлюється енергопостачання споживачів, знеструмлених через негоду.

Зауважується, що таке стрімке підвищення рівня споживання створює додаткове навантаження на електростанції, які все ще відновлюються після масованих ракетних атак РФ минулої зими, що може призвести до технологічних порушень.

Тож, для того, аби допомогти енергосистемі працювати в складних умовах, українців закликали дотримуватися простих правил раціонального використання електроприладів упродовж дня:

  • вимикати “зайве” світло в приміщеннях;
  • не вмикати вдома одразу кілька потужних приладів (наприклад, бойлер, пральну машину та праску). А на роботі, в обідню перерву, не вмикати разом чайник та мікрохвильову піч;
  • вимикати кондиціонери та обігрівачі, якщо температура повітря в приміщенні комфортна;
  • витягнути зарядні пристрої з розеток, якщо вони вже зарядили ваші ґаджети.

У компанії закликали пам’ятати, що кожен із нас може допомогти працювати енергосистемі збалансовано.

  • Кабінет міністрів затвердив Стратегію термомодернізації будівель країни до 2050 року, у якій структуризували довгостроковий план поступового оновлення фонду будівель України з урахуванням енергоощадних технологій.
  • 3 січня на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що з 1 січня в Україні оновилася низка соціальних стандартів.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення продовжити дію покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на електроенергію до кінця квітня 2024 року.
  • Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.