Через митну політику Трампа статки Маска вперше за кілька місяців впали нижче $300 млрд

Джерело: Bloomberg

Статки очільника Департаменту ефективності уряду (DOGE) та мільярдера Ілона Маска вперше з листопада 2024 року опустились нижче 300 млрд доларів. Причина – митна політика президента США Дональда Трампа.

За оцінками, 7 квітня Маск втратив 4,4 млрд доларів унаслідок падіння акцій Tesla. Відтак розмір його статків впав до 297,8 млрд доларів, свідчить індекс мільярдерів Bloomberg.

Минулого тижня, у перші дні після запровадження нових тарифів США на іноземні товари, винахідник втратив 31 млрд доларів. Загальна сума втрат Маска від початку 2025 року сягнула 134,7 млрд доларів.

Вихідними Маск висловив сподівання, що буде запроваджено систему “нульових тарифів” між США та Європою, яка фактично створить “зону вільної торгівлі”.

Брат Ілона – Кімбал Маск, член ради директорів Tesla – своєю чергою напередодні розкритикував митну політику Трампа, описавши її як “структурний, постійний податок щодо американського споживача”.

“Навіть якщо йому вдасться створити робочі місця на батьківщині з допомогою тарифного податку, ціни залишатися високими, а податок на споживання залишиться у формі вищих цін, тому що ми просто не настільки гарні у виготовленні всіх речей”, – написав він на платформі X.

Ситуація щодо статків Ілона Маска продовжує свою шалену історію змін. Зокрема після перемоги Трампа на виборах президента США у листопаді 2024 року, акції Tesla різко зросли до рекордних значень.

Однак відколи Маск очолив DOGE, він став об’єктом для критики та протестів, як у США, так і за кордоном. Його поведінка та різкі дописи у соцмережах змушують відштовхують потенційних покупців Tesla, а тих, хто придбав авто раніше – дистанціюватись від бренду.

  • Зростають побоювання щодо можливого обвалу фондового ринку в стилі “чорного понеділка” через підвищення тарифів президентом Дональдом Трампом і відповідну реакцію Китаю.
  • Генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон виступив із різким попередженням щодо тарифної політики президента Дональда Трампа: вона загрожує зростанням цін, може спричинити спад у світовій економіці та послабити позиції США у світі.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.