Через митну політику Трампа статки Маска вперше за кілька місяців впали нижче $300 млрд
Джерело: Bloomberg
Статки очільника Департаменту ефективності уряду (DOGE) та мільярдера Ілона Маска вперше з листопада 2024 року опустились нижче 300 млрд доларів. Причина – митна політика президента США Дональда Трампа.
За оцінками, 7 квітня Маск втратив 4,4 млрд доларів унаслідок падіння акцій Tesla. Відтак розмір його статків впав до 297,8 млрд доларів, свідчить індекс мільярдерів Bloomberg.
Минулого тижня, у перші дні після запровадження нових тарифів США на іноземні товари, винахідник втратив 31 млрд доларів. Загальна сума втрат Маска від початку 2025 року сягнула 134,7 млрд доларів.
Вихідними Маск висловив сподівання, що буде запроваджено систему “нульових тарифів” між США та Європою, яка фактично створить “зону вільної торгівлі”.
Брат Ілона – Кімбал Маск, член ради директорів Tesla – своєю чергою напередодні розкритикував митну політику Трампа, описавши її як “структурний, постійний податок щодо американського споживача”.
“Навіть якщо йому вдасться створити робочі місця на батьківщині з допомогою тарифного податку, ціни залишатися високими, а податок на споживання залишиться у формі вищих цін, тому що ми просто не настільки гарні у виготовленні всіх речей”, – написав він на платформі X.
Ситуація щодо статків Ілона Маска продовжує свою шалену історію змін. Зокрема після перемоги Трампа на виборах президента США у листопаді 2024 року, акції Tesla різко зросли до рекордних значень.
Однак відколи Маск очолив DOGE, він став об’єктом для критики та протестів, як у США, так і за кордоном. Його поведінка та різкі дописи у соцмережах змушують відштовхують потенційних покупців Tesla, а тих, хто придбав авто раніше – дистанціюватись від бренду.
- Зростають побоювання щодо можливого обвалу фондового ринку в стилі “чорного понеділка” через підвищення тарифів президентом Дональдом Трампом і відповідну реакцію Китаю.
- Генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон виступив із різким попередженням щодо тарифної політики президента Дональда Трампа: вона загрожує зростанням цін, може спричинити спад у світовій економіці та послабити позиції США у світі.
Ізраїль звернувся до суддів Міжнародного кримінального суду з проханням скасувати ордери на арешт прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу та міністра оборони Йоава Галланта.
12 травня військові Тайваню вперше здійснили бойове випробування американських реактивних систем залпового вогню HIMARS, що стало важливим етапом у посиленні обороноздатності острова на тлі зростаючої загрози з боку Китаю.
Правоохоронці викрили на Київщині підпільний цех із виробництва сигарет, облаштований на території колишньої свиноферми. Потужності дозволяли виготовляти понад 50 тисяч пачок контрафактної продукції щодня.
Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.
На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.