Через негоду відключилися лінії міждержавного з’єднання з Молдовою та Польщею – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України.

Внаслідок несприятливих погодних умов відключилися лінії міждержавного з’єднання з Молдовою і Польщею.

Також через негоду було знеструмлено магістральні лінії оператора системи передачі електроенергії НЕК “Укренерго” у Полтавській, Львівській, Одеській, Київській областях.

На підстанції 330 кВ у Житомирській області відключився автотрансформатор, однак знеструмлень не було.

Загалом по країні залишилися без світла 260 тисяч абонентів у понад 700 населених пунктах Вінницької, Волинської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей.

Найбільше від негоди постраждала Київщина, де знеструмлено 239 населених пунктів, без світла залишилися майже 98 тисяч споживачів.

Тим часом протягом доби ворог завдав кілька ударів ракетами та дронами по території України. Проте пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури не зафіксовано.

Крім того, все ще триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ областей. На Донеччині через обстріл знеструмлювалися 13 населених пунктів. Також без живлення залишилася вугільна шахта, де під землею перебували працівники. Шахтарів успішно вивели на поверхню.

Без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили понад 40 тисяч споживачів.

Щодо наслідків підриву дамби Каховської ГЕС – у Херсоні через підтоплення залишаються без світла 11,5 тисячі споживачів.

Загалом станом на 27 липня електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, дефіциту немає.

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 2 585,00 МВт*год. Експорт відсутній.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.