Через негоду знеструмлено 127 населених пунктів у п’яти областях України – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України

Внаслідок грозового шторму знеструмлено 127 населених пунктів у Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Донецькій областях.

З них найбільше (71 населений пункт) – у Сумській області. Ремонтні роботи з відновлення постачання електроенергії тривають.

Зокрема, все ще триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ областей. Вибуховою хвилею пошкоджено газопровід у Донецькій області. Стався витік газу, який вдалося локалізувати. Через падіння тиску в газопроводі були тимчасово відключені побутові споживачі.

Через ворожі обстріли залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Чернігівській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях.

У Херсоні через підтоплення внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС залишаються без світла 11,3 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Крім того, у межах підготовки до нового опалювального сезону триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

В Укргідрометцентрі попередили про сильну спеку в Україні у період з 28 по 30 червня.

Міністерство освіти і науки України відреагувало на подання омбудсмана Дмитра Лубінця, який закликав уряд знизити граничний бал НМТ для конкурсного відбору зі 150 до 130.

В Одеській області затримали та повідомили про підозру доглядальниці, яка катувала 84-річну жінку.

Керівник Офісу президента України Кирило Буданов анонсував найближчим часом обмін військовополоненими.

В п’ятницю, 26 червня, російські окупанти вчергове обстріляли місто Запоріжжя. Відомо про постраждалих.