Через переселення слонів до заповідної зони Малаві загинуло семеро осіб

Джерело: The Guardian

У Малаві після того, як організації з захисту дикої природи розпочали програму переселення слонів до заповідника, загинуло семеро осіб.

У липні 2022 року з національного парку Лівонде на півдні Малаві до природоохоронної зони країни – Касунгу – переселили 263 слонів у межах тристоронньої операції між службою національного парку Малаві та двома неурядовими організаціями: Міжнародним фондом захисту тварин (Ifaw) та Африканськими парками.

Утім, вже за кілька днів після переселення слони вбили двох осіб. У вересні 2022 року загинула ще одна людина. Місцеві громади поскаржились, що слони нападають на посіви жителів.

Тоді ж лідер громади звинуватив захисників дикої природи у тому, що вони більше піклуються про тварин, аніж про людей. За його словами, організації не завершили будівництво паркану навколо заповідника, який мав захищати людей від тварин, тоді як у парку Лівонде були всі необхідні умови.

Своєю чергою, організації заперечили, що остаточне завершення будівництва паркану було умовою переселення слонів.

У 2023 році через напади слонів загинуло ще 4 осіб, оскільки паркан й сдосі не добудували.

Зокрема у червні 2023 року загинула 31-річна жінка, а її дворічна донька зазнала поранень через напад слона, який кинувся на людей за межами парку.

У серпні 2023 року внаслідок нападу слона – також за межами парку – загинув чоловік. У вересні через напади слонів загинуло ще двоє чоловіків. Місцеві джерела повідомляють і про 5-ту смерть, проте поки що її не підтверджено. В Ifaw наголосили, що знають лише про сім смертей після переселення слонів.

У своїй заяві фонд Ifaw заявив, що глибоко засмучений кожною смертю або травмою, спричиненою слонами, які заблукали з Касунгу. В організації додали, що тісно співпрацюють з урядами Малаві та Замбії для координації конфлікту між людьми та дикою природою, а також надають підтримку громаді. Зазначається, що 91 км огорожі біля парку завершено, а ще 40 км буде завершено у 2024 році.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.