Через похолодання рівень споживання електроенергії зріс – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Через похолодання рівень споживання електроенергії дещо зріс, одначе дефіциту в енергосистемі не передбачається.
Вчора, 8 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований близько 18:00. Його рівень був на 4% вище, ніж у середу 7 лютого.
Сьогодні станом на 10:00 рівень споживання електроенергії на 2% вищий за відповідний показник четверга, 8 лютого.
Причина зростання рівня споживання – зниження температури (0,3 °C сьогодні проти 6,6 °C у середу 7 лютого та 2,4 °C четвер 8 лютого).
Попри зростання споживання, електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.
Протягом доби на теплових електростанціях в аварійний ремонт виведено 1 енергоблок, ще на 1 подовжено термін поточного ремонту.
На атомних електростанціях знижено потужність роботи 3 енергоблоків для проведення ремонтних робіт.
Експорт сьогодні здійснюється в нічні та денні години в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 1 318 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 203 МВт.
Імпорт електроенергії здійснюється протягом дня зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 7 896 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 962 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 359 населених пунктів.
Є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Херсонської областей.
З технічних причин є відключення в Дніпропетровській, Київській, Харківській областях. Тривають ремонтні роботи.
- Станом на 9 лютого в енергосистемі України дефіциту електроенергії не спостерігається, зокрема з ремонту вийшов один блок ТЕЦ, який додасть до енергосистеми 250 МВт потужності.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.