Через похолодання рівень споживання електроенергії зростає – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через похолодання рівень споживання електроенергії продовжує зростати – дефіцит в енергосистемі становить 5%.

Вчора, 16 січня, добовий максимум споживання зафіксовано близько 10:00. Він був на 0,9% нижчим за добовий максимум 15 січня.

Сьогодні станом на 9:10 споживання на 4% перевищує відповідний показник вівторка, 16 січня. Причина – відчутне похолодання, від -3 °C 16 січня до -7°C сьогодні, 17 січня.

Диспетчерський центр “Укренерго” попереджає про наявність протягом дня, з 8:00 до 20:00, дефіциту в енергосистемі близько 5%.

Виникнення дефіциту електроенергії в енергосистемі означає, що коли через похолодання споживання електроенергії стрімко зростає, електростанціям важко так само швидко збільшити її виробництво. В “Укренерго” наголосили, що саме тому в період з 8:00 до 20:00 дуже важливою є допомога споживачів – свідоме користування потужними електроприладами, зокрема обігрівачами та кондиціонерами, зменшить зростання споживання, відповідно зменшиться навантаження на електростанції.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Але ресурси електростанцій обмежені – на деяких теплових ще тривають відновлювальні роботи після масованих атак минулої зими, ресурси гідроелектростанцій не можуть використовуватись безперервно, необхідний час для їх поповнення.

Протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки теплових електростанцій. Повернуто в роботу після ремонту один блок.

Імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 3 764 МВт*год з максимальною потужністю в окремі години до 626 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Експорт сьогодні не здійснюється.

Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.