Через потепління рівень споживання електроенергії дещо знизився – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через потепління споживання електроенергії дещо знизилося, однак загальний рівень – все ще залишається високим.

Вчора, 24 січня, добовий максимум споживання зафіксований близько 9:00. Він був на 1,7% нижчим, ніж у вівторок, 23 січня.

Сьогодні станом на 9:00 рівень споживання – на 2% нижчий за показник у цей самий час вчора 24 січня.

Проте загальний рівень споживання залишається високим. Тому в “Укренерго” закликали споживати електроенергію ощадливо.

Виникнення дефіциту в енергосистемі не передбачається. Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

Протягом доби на теплових електростанціях в аварійний ремонт виведено два блоки, ще на одному подовжено термін ремонту.

Імпорт електроенергії здійснюється впродовж всієї доби, за виключенням ночі, зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг – 5 737 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 961 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Експорт сьогодні відсутній.

Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

Через негоду на ранок знеструмлено 50 населених пунктів: у Закарпатській області – 25, Львівській – 18, Чернігівській – 4, Кіровоградській – 3.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 382 населені пункти.

Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Миколаївській, Одеській та Харківській областях

Аварійно-відновлювальні роботи проводяться залежно від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.