Через румунський порт Україна відвантажила вже 10,5 млн тонн зерна
Джерело: The Telegraph
У вівторок, 17 жовтня, в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
Дані порту Констанца, які не включають обсяги перевалки через менші румунські дунайські порти, такі як Галац, свідчать, що 9,2 мільйона тонн українського зерна залишили порт за перші вісім місяців цього року.
Загалом у січні-вересні порт відвантажив 25,1 млн тонн зернових, що є попереднім річним рекордом.
Румунія також заявила, що має на меті подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна – до 4 мільйонів тонн – у найближчі місяці, інвестуючи в інфраструктуру.
- Після того, як у липні росіяни односторонньо вийшли з “зернової угоди”, вони знищили 280 тисяч тонн українського зерна. У 2024 році експорт збіжжя може скоротитися вдвічі у порівнянні з минулим роком, приблизно до 35 млн тонн, прогнозує виконавчий директор “Кернел” Євген Осипов.
- У Польщі заявили, що в односторонньому порядку ухвалять рішення про заборону імпорту українського зерна після 15 вересня.
- В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
- 18 серпня прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що приблизно 60% експорту зерна з України може проходити транзитом через його країну та зазначив, що Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.