Через скорочення фінансування USAID може загинути понад 14 млн людей упродовж п’яти років

Джерело: NBC News

Скорочення або повна ліквідація фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може призвести до понад 14 мільйонів смертей упродовж наступних п’яти років. Про це повідомляє NBC News з посиланням на аналіз, опублікований у журналі The Lancet.

Міжнародна команда дослідників з Іспанії, Бразилії, Мозамбіку та США оцінила наслідки скорочення фінансування USAID на 83% у випадку його збереження до 2030 року.

За підрахунками, з понад 14 мільйонів прогнозованих смертей приблизно 4,5 мільйона становитимуть діти віком до п’яти років.

“Цифри вражають, але ми не єдина група, яка проводила такий аналіз”, – зазначив Давіде Раселла, професор-дослідник Барселонського інституту глобального здоров’я, який координував дослідження.

За його словами, інші дослідницькі групи “дійшли до подібних показників — мільйони й мільйони смертей, спричинених припиненням фінансування USAID”.

За оцінками дослідників Бостонського університету, скорочення фінансування американських гуманітарних програм може спричинити до 88 смертей щогодини.

Автори дослідження підрахували, скільки життів було врятовано завдяки підтримці USAID за 21 рік, і на основі цих даних спрогнозували потенційні втрати у разі припинення фінансування в майбутньому.

Найсильніший вплив фінансування USAID було зафіксовано у боротьбі з ВІЛ/СНІДом — рівень смертності знизився на 65%. Далі йдуть малярія (зниження на 51%) та занедбані тропічні хвороби (на 50%). Зменшення смертності також спостерігалося при діарейних інфекціях, материнській смертності та туберкульозі.

У період з 2001 по 2021 рік, за даними дослідження, програми USAID допомогли запобігти майже 92 мільйонам смертей у 133 країнах. Зокрема, понад 25 мільйонів життів було врятовано від ВІЛ/СНІДу, близько 11 мільйонів — від діарейних хвороб, 8 мільйонів — від малярії та майже 5 мільйонів — від туберкульозу.

У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.

Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.

Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.