Через спалах пташиного грипу в Аргентині померли сотні фламінго

Джерело: BBC News

Спалах пташиного грипу вбив 220 фламінго на північному заході Аргентини.

Загиблі птахи належать до роду фламінго Джеймса (Phoenicoparrus jamesi), які живуть на великих висотах в Аргентині, Болівії, Чилі та Перу.

Штам H5N1 вірусу пташиного грипу, який зараз поширюється Південною Америкою, може заразити всю зграю за кілька днів. Він також може поширюватися на людей та інших ссавців.

Деякі з тестів, проведених на фламінго, знайдених мертвими в північно-західній провінції Катамарка, дали позитивний результат на пташиний грип.

Місцева влада заявила, що вжила заходів для стримування поширення вірусу. Вони також попередили місцевих жителів не рухати мертвих тварин.

Міжнародний союз охорони природи (МСОП) відніс фламінго Джеймса до категорії “майже під загрозою зникнення”.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.

Уночі 1 березня у Полтавській області було зафіксовано землетрус магнітудою 3,6.

Протягом минулої доби відбулося 83 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 91 авіаційних удари, здійснив 142 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.