В Україні вперше провели кільцювання рожевих фламінго: 18 пташенят отримали українські паспорти

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

У Національному природному парку “Тузловські лимани”, що на Одещині, відбулося кільцювання пташенят рожевих фламінго.

В Україні така унікальна процедура проходить вперше. Зі 192 пташенят фламінго, які з’явились на світ цього року на території нацпарку “Тузлівські лимани”, 18 отримали українські паспорти у вигляді жовтих кілець з кодовими номерами UA01-UA18.

Як розповіли у парку “Тузлівські лимани”, вперше в Україні фламінго в кількості 570 дорослих птахів вирішили прожити з весни до осені на Тузлівських лиманах і привести малят.

Зображення: Міндовкілля

Раніше, у 2017 році, вони вперше в Україні намагалися сформувати колонію у Херсонській області, на озері Чурюк неподалік від Криму, але вивели всього 3-х пташенят і доля їх невідома. Під час повномасштабного вторгнення РФ і окупації Херсонщини, птахи покинули тимчасово окуповані території і обрали Тузлівські лимани.

“Минулого року на основних колоніях фламінго у Туреччині на озері ТУЗ була загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів. І ми тоді прогнозували, що вони скоро обов’язково загніздяться у нас. І ось воєнний 2023 рік. Вони з’явилися у нашому нацпарку у квітні, а в травні одразу вибрали місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас біля села Базар’янка”, – розповіли у нацпарку “Тузлівські лимани”.

Відтак додали, що там гніздування було невдалим: постійно з’являлися дітлахи, вночі браконьєри, багато свійських собак – все це, попри збудовані птахами 270 гнізд, змусило залишити це небезпечне місце. Нарикінці червня 2023 року вони загніздилися на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей.

І ось зрештою працівникам нацпарку вдалося провести захід із кільцювання пташенят.

Зображення: Міндовкілля

“Це великтй успіх – “Тузлівські” фламінго під час війни вивели 192 пташенят. До речі, серед дорослих є птахи з кольоровими кільцями з Франції, Туреччини та Іспанії. Сподіваємось що після перемоги багато українців зможуть приїхати у нацпарк в гості і подивитися на диво природи – рожеві фламінго”, – зазначили у нацпарку.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.