В Україні вперше провели кільцювання рожевих фламінго: 18 пташенят отримали українські паспорти

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

У Національному природному парку “Тузловські лимани”, що на Одещині, відбулося кільцювання пташенят рожевих фламінго.

В Україні така унікальна процедура проходить вперше. Зі 192 пташенят фламінго, які з’явились на світ цього року на території нацпарку “Тузлівські лимани”, 18 отримали українські паспорти у вигляді жовтих кілець з кодовими номерами UA01-UA18.

Як розповіли у парку “Тузлівські лимани”, вперше в Україні фламінго в кількості 570 дорослих птахів вирішили прожити з весни до осені на Тузлівських лиманах і привести малят.

Зображення: Міндовкілля

Раніше, у 2017 році, вони вперше в Україні намагалися сформувати колонію у Херсонській області, на озері Чурюк неподалік від Криму, але вивели всього 3-х пташенят і доля їх невідома. Під час повномасштабного вторгнення РФ і окупації Херсонщини, птахи покинули тимчасово окуповані території і обрали Тузлівські лимани.

“Минулого року на основних колоніях фламінго у Туреччині на озері ТУЗ була загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів. І ми тоді прогнозували, що вони скоро обов’язково загніздяться у нас. І ось воєнний 2023 рік. Вони з’явилися у нашому нацпарку у квітні, а в травні одразу вибрали місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас біля села Базар’янка”, – розповіли у нацпарку “Тузлівські лимани”.

Відтак додали, що там гніздування було невдалим: постійно з’являлися дітлахи, вночі браконьєри, багато свійських собак – все це, попри збудовані птахами 270 гнізд, змусило залишити це небезпечне місце. Нарикінці червня 2023 року вони загніздилися на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей.

І ось зрештою працівникам нацпарку вдалося провести захід із кільцювання пташенят.

Зображення: Міндовкілля

“Це великтй успіх – “Тузлівські” фламінго під час війни вивели 192 пташенят. До речі, серед дорослих є птахи з кольоровими кільцями з Франції, Туреччини та Іспанії. Сподіваємось що після перемоги багато українців зможуть приїхати у нацпарк в гості і подивитися на диво природи – рожеві фламінго”, – зазначили у нацпарку.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.