Через війну більшість населення України потребує психосоціальної підтримки – МОЗ
Джерело: МОЗ України
Перший заступник міністра охорони здоровʼя України Сергій Дубров під час засідання ВООЗ заявив, що через повномасштабну війну більшість населення України потребує психосоціальної підтримки.
На 154-й сесії Виконавчої ради Всесвітньої організації охорони здоров’я у Женеві розглянули доповідь генерального директора ВООЗ щодо імплементації резолюції ВООЗ щодо надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я України через повномасштабне вторгнення РФ.
“Ми часто чуємо, що здоров’я не повинно бути частиною політичного порядку денного. Або що ВООЗ не є майданчиком для політичних дискусій. Однак війна Росії проти України триває, і ми змушені продовжувати привертати увагу до цієї жорстокої війни та ще раз нагадувати всім про її вплив на глобальне здоров’я”, – зауважив глава української делегації, перший заступник міністра охорони здоровʼя України Сергій Дубров.
У своєму виступі Сергій Дубров привернув увагу до руйнівних наслідків російських атак для сфери охорони здоров’я. А також наголосив, що сектор охорони здоров’я України є одним із найбільш постраждалих.
На сьогодні, за повідомленнями ВООЗ, лише на медичні заклади зафіксовано понад 1 498 нападів, внаслідок яких загинуло 112 осіб і 225 осіб зазнали поранень.
Сергій Дубров також відзначив критичний вплив збройної агресії РФ на психічне здоровʼя громадян України, привернувши увагу до того, що більшість населення України потребує психосоціальної підтримки.
Нагадаємо, Україна та Королівство Нідерланди виступили авторами резолюції “Зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки до, під час та після збройних конфліктів, природних та антропогенних катастроф, охорони здоров’я та інші надзвичайні ситуації”.
На сьогодні 12 держав-членів ВООЗ ініціювали проєкт резолюції, яку спрямовано на посилення профілактики, сприяння, захисту та допомоги, пов’язаної з психічним здоров’ям і психосоціальною підтримкою в надзвичайних ситуаціях.
- В умовах повномасштабної війни переважна більшість населення України скаржиться на тривожність, напругу та порушення сну. У МОЗ поінформували, з якими проблемами ментального здоровʼя можна й потрібно звертатися до сімейних лікарів та педіатрів, котрі допомагатимуть долати проблеми.
- За даними нового дослідження – яке аналізує 50-річні дослідження сну – недосипання або поганий сон можуть впливати на настрій та психічний стан людини.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.