Україна і Нідерланди ініціювали резолюцію щодо психічного здоров’я у часи війн та катастроф

Джерело: МОЗ України

Україна та Королівство Нідерланди разом із групою з 12 держав-членів ВООЗ ініціювали проєкт резолюції “Зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки до, під час та після збройних конфліктів, природних та антропогенних катастроф, охорони здоров’я та інші надзвичайні ситуації”.

Резолюція спрямована на посилення профілактики, сприяння, захисту та допомоги, пов’язаної з психічним здоров’ям і психосоціальною підтримкою в надзвичайних ситуаціях.

“На фоні безпрецедентної кількості гуманітарних криз у всьому світі – незалежно від того, спричинені вони збройними конфліктами, природними та антропогенними катастрофами, медичними та іншими надзвичайними ситуаціями – зміцнення психічного здоров’я та психосоціальна підтримка є надзвичайно важливими для просування права на високий рівень здоров’я”, – зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров у своєму виступі на 154 сесії ВООЗ в Женеві.

Незадоволені психічні та психосоціальні потреби також мають далекосяжні та довгострокові негативні людські, соціальні та економічні наслідки, які впливають на окремих людей, громади та суспільство в цілому.

З метою покращення глобального психічного здоров’я Секретаріат ВООЗ розробив комплексний план дій щодо психічного здоров’я на 2013-2030 рр., який визначає чіткі дії для держав-членів, Секретаріату ВООЗ та міжнародних, регіональних і національних партнерів щодо сприяння психічному здоров’ю та добробуту людей.

Очікується, що резолюція буде спільно завершена і прийнята консенсусом на 77-й Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в травні цього року.

НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.

Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.

Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.

Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.