Черговий акт екоциду: понад 100 га лісу за тиждень знищили росіяни на Лиманському напрямку

Джерело: міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець/Facebook

За тиждень російські загарбники знищили понад 100 гектарів лісу на Лиманському напрямку.

Очільник Міндовкілля зазначив, що постійні обстріли та мінування перетворюють українські ліси на згарища та поля з вирвами, де немає життя.

За його словами, російські боєприпаси не лише перетворюють дерева на вугілля, а й убивають та змушують покидати свої домівки лісових мешканців. Вогнем знищено вже понад 6,5 тис. га лісів Лиманського лісгоспу, з яких 100 га – лише за останній тиждень.

У 2022 році Лиманський лісгосп пережив пів року російської окупації.

Що таке окупація для українського лісу?

  • повне знищення інфраструктури лісгоспу;
  • знищення унікальної екологічної стежки “Лісове намисто” поблизу Ямполя, яка щороку приваблювала десятки тисяч туристів. Внаслідок обстрілів по лісах розбіглися екзотичні тварини (альпаки, поні, кенгуру, страуси), не пристосовані до життя у дикій природі;
  • знищення окупантами 80% Нацпарку “Святі гори” – перлини українського довкілля, до складу якого входить частина Лиманського лісгоспу.

“Гасити лісові пожежі та рятувати тварин непросто через мінування та продовження бойових дій. Однак підприємство там, де можливо, вже відновило свою роботу. Торік на місці спаленого лісу висаджено перші 9000 саджанців хвойних. Цього року – у планах відновити ліси Лиманщини на площі 100 гектарів”, – розповів Руслан Стрілець.

За його словами, Україна – перша держава світу, яка збирає докази екоциду внаслідок бойових дій.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.