Черговий акт екоциду: понад 100 га лісу за тиждень знищили росіяни на Лиманському напрямку
Джерело: міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець/Facebook
За тиждень російські загарбники знищили понад 100 гектарів лісу на Лиманському напрямку.
Очільник Міндовкілля зазначив, що постійні обстріли та мінування перетворюють українські ліси на згарища та поля з вирвами, де немає життя.
За його словами, російські боєприпаси не лише перетворюють дерева на вугілля, а й убивають та змушують покидати свої домівки лісових мешканців. Вогнем знищено вже понад 6,5 тис. га лісів Лиманського лісгоспу, з яких 100 га – лише за останній тиждень.
У 2022 році Лиманський лісгосп пережив пів року російської окупації.
Що таке окупація для українського лісу?
- повне знищення інфраструктури лісгоспу;
- знищення унікальної екологічної стежки “Лісове намисто” поблизу Ямполя, яка щороку приваблювала десятки тисяч туристів. Внаслідок обстрілів по лісах розбіглися екзотичні тварини (альпаки, поні, кенгуру, страуси), не пристосовані до життя у дикій природі;
- знищення окупантами 80% Нацпарку “Святі гори” – перлини українського довкілля, до складу якого входить частина Лиманського лісгоспу.
“Гасити лісові пожежі та рятувати тварин непросто через мінування та продовження бойових дій. Однак підприємство там, де можливо, вже відновило свою роботу. Торік на місці спаленого лісу висаджено перші 9000 саджанців хвойних. Цього року – у планах відновити ліси Лиманщини на площі 100 гектарів”, – розповів Руслан Стрілець.
За його словами, Україна – перша держава світу, яка збирає докази екоциду внаслідок бойових дій.
- За два роки повномасштабної війни Росія завдала шкоди українському довкіллю майже на 63 мільярди доларів США.
- Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдають російські загарбники.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.