Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдає РФ
Джерело: Міндовкілля
Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдають російські загарбники.
Про це домовилися на засіданні Ради проєкту “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю”.
Однією з головних цілей проєкту є допомога Міндовкіллю та Держекоінспекції розробити та вдосконалити законодавство України, яке передбачає збір доказів шкоди довкіллю, якої завдає Російська Федерація.
“Така міжнародна підтримка Україні зараз надзвичайно важлива. Нам треба долати наслідки збройної російської агресії для навколишнього середовища, а саме відновлювати екосистеми України під час війни та у повоєнний період, також ми повинні домогтися відшкодування шкоди українському довкіллю”, –зазначила заступниця міністра Олена Крамаренко.
Наглядова рада проєкту затвердила робочий план на 2024 рік, розроблений командою, котрий, зокрема, передбачає:
- сприяння вдосконаленню законодавства та технічних можливостей для збору доказів та документування шкоди довкіллю внаслідок російської агресії в Україні;
- закупівлю сертифікованих мобільних лабораторій для аналізу шкоди довкіллю.
“Така робота повністю синхронізується з пунктом 8 формули миру президента України “Екологічна безпека”, який передбачає обрахунок збитків довкіллю. Вони надалі будуть внесені до загального реєстру збитків та стягнуті з держави-агресорки”, – наголосив заступник міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.
Нагадаємо, проєкт “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю” виконується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування уряду Швеції.
- Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що в Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань, і саме тому необхідно планувати, де і як ефективно їх використовувати.
- За два роки повномасштабної війни Росія завдала шкоди українському довкіллю майже на 63 мільярди доларів США.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.