Збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині становлять понад 30 млн грн
Джерело: Міндовкілля
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
Як зазначив очільник Міндовкілля, внаслідок російських ударів 9 лютого по нафтобазі на Харківщині витекло близько 3 тисяч тонн нафти, яка потрапила у річки Уди, Лопань, Немишля, Харків. Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м.
Фахівці Держекоінспекції та відповідного Басейнового управління водних ресурсів працюють на місці події, зроблено відповідні загородження, щоб нафтова пляма не поширювалася далі за течією.
“Маємо перші орієнтовні підрахунки збитків від забруднення водних обʼєктів. Вони складають понад 30 млн гривень. Для остаточного розрахунку потрібно провести ще низку досліджень, відібрати проби та покласти цей кейс в загальний кошик злочинів проти довкілля, які Росія чинить на нашій території”, – повідомив Руслан Стрілець.
За його словами, загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вже зафіксовано понад 3 800 випадків шкоди довкіллю. Розмір збитків сягає майже 2,2 трлн гривень. По кожному з них РФ має понести відповідальність.
Міністр також поінформував, що Україна вперше повідомила про підозру у скоєнні екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим.
“Вчора мав про це розмову з Генпрокурором Андрієм Костіним. Україна вперше повідомила про підозру у скоєнні злочину екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим. Це дійсно визначний та поворотний день для притягнення РФ до відповідальності за екоцид”, – розповів Руслан Стрілець.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
- На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.