Червонокнижні жаби на Закарпатті «обмежили» потужність вітрової електростанції

Джерело: Delo

Генеральний директор “Френдлі Віндтехнолоджі” Владислав Єременков повідомив, що компанії довелось переглянути план Нижньоворітської вітрової електростанції після зауважень екологів.

“В Нижніх Воротах ми спочатку планували будівництво 30 вітрових турбін, але обмежились 17-ма. Нам екологи пояснили, що там є певні території, де живе червонокнижна жаба”, – сказав він.

На питання, чи часто доводиться змінювати місце для турбіни через екологів, бізнесмен відповів, що зазвичай, немає повної заборони на будівництво у всій локації. Існують певні ділянки, які не рекомендується використовувати для промислових об’єктів.

“У нас серед людей склалася така думка, що якщо це заповідник, то там взагалі нічого не можна робити. Це не зовсім так. Там можна будувати, але треба дотримуватись певних правил та витримувати певні процедури, щоб не чинити шкоду навколишньому середовищу”, – додав він.

У Нижніх Воротах юридично буде кілька окремих станцій, розподілених на різні компанії, щоб спростити фінансування. Компанія вже розпочала активне будівництво. У 2024 році планують виконати 65 – 70% робіт, а у 2025 році – завершити проєкт.

Нижньоворітська ВЕС – одна з небагатьох вітрових електростанцій в Україні, які зараз активно будуються. Території, де колись будували більшість вітряків, або окуповані, або близькі до фронту.

  • НЕК “Укренерго” спільно з фінансовою установою KfW уклали грантову угоду про надання 100 млн євро. Кошти спрямують на підтримку проєкту “Реконструкція та реабілітація інфраструктури передачі електроенергії України II”.

Федеральний суд штату Массачусетс зобов’язав адміністрацію Дональда Трампа поновити розгляд заяв мігрантів, котрі прибули до США за гуманітарними програмами, включно з ініціативою Uniting for Ukraine.

Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 травня. Від початку цієї доби відбулося 119 бойових зіткнень, третина з них – на Покровському напрямку.

Нижня палата парламенту Франції підтримала в першому читанні законопроєкт, який запроваджує право на асистовану смерть – евтаназію.

Уряд Німеччини схвалив заходи щодо обмеження об’єднання сімей мігрантів і прискореної процедури надання громадянства.