Єврокомісія надасть Україні €100 млн на реконструкцію системи передачі електроенергії

Джерело: пресслужба Міненерго

НЕК “Укренерго” спільно з фінансовою установою KfW уклади грантову угоду про надання 100 млн євро. Кошти спрямують на підтримку проєкту “Реконструкція та реабілітація інфраструктури передачі електроенергії України II”.

Цей одна з перших угод, підписаних під егідою програми UIF, і є значним кроком в напрямку реконструкції української системи передачі електроенергії.

Завдяки підвищенню енергоефективності,  інтеграції української енергосистеми до спільної європейської мережі буде стабілізовано постачання електроенергії. Водночас покращаться умови для економічної діяльності та повсякденного життя українців по всій країні, – прокоментував голова представництва KfW в Україні Лоренц Гесснер.

Проєктом передбачаються:

  • реконструкція, ремонт, реабілітація та заміна зруйнованих та/або пошкоджених частин української інфраструктури передачі електроенергії;
  • обладнання, будівництво нових підстанцій та ліній електропередачі з використанням сучасних та енергоефективних технологій;
  • заходи з фізичного захисту елементів електроенергетичної інфраструктури.

Кошти надані Європейською Комісією в межах програми Ukraine Investment Facility (UIF), яка є частиною плану Ukraine Facility.

Додамо, 22 травня Свириденко та Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility.

Тоді як вже 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility

Відповідно до угоди Україна зобов’язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю у використанні коштів, наданих Європейським Союзом та захист його фінансових інтересів. Це включає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією.

Угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інституціями ЄС, що також сприятиме європейській інтеграції. Для цього Україна буде активно співпрацювати з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів.

Зокрема, залучені органи здійснюватимуть обмін інформацією про використання коштів, координуватимуть свої дії щодо впровадження фінансових ініціатив, проводитимуть спільні аудити та перевірки, а також розроблятимуть і впроваджуватимуть заходи для запобігання корупції та шахрайству.

Національний координатор, а саме Міністерство економіки, стане ключовим органом взаємодії з Європейською Комісією та забезпечуватиме ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих Європейським Союзом. Зокрема, Національний координатор відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також перевірку виконання кроків Плану України, прийнятого для Ukraine Facility.

Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу ради увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів.

Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.