Чеська компанія вироблятиме в Україні артилерійські боєприпаси

Джерело: Czechoslovak Group

Чеська компанія Czechoslovak Group (CSG) уклала угоду з фірмою “Українська бронетехніка” для спільного виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 міліметрів в Україні.

Чеська компанія 2 жовтня уклала низку великих контрактів з Українською бронетехнікою на Міжнародному форумі оборонної промисловості у Києві.

Виробництво 155-міліметрових снарядів стартує наступного року.

Відповідно до угоди, CSG забезпечить українського партнера необхідними технологіями та підтримкою для налагодження виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів в Україні.

Заплановано, що у 2025 році в рамках партнерства між CSG та Українською бронетехнікою буде виготовлено 100 тисяч снарядів, а у 2026 році — 300 тисяч. Виробництво артилерійських і танкових снарядів великого калібру стартує і в Україні, і в Чехії, з метою “прискорення та збільшення” обсягів виробництва, а також зниження цін на снаряди.

Довідково: Czechoslovak Group розпочала співпрацю з Україною ще до початку повномасштабної війни. У 2018 році вона передала українським військовим десятки самохідних гаубиць і бойових машин піхоти. Починаючи з 2022 року, CSG активізувала постачання техніки, включаючи танки, БМП, САУ та системи протиповітряної оборони. Крім того, компанія постачає боєприпаси в рамках чеської ініціативи.

  • Україна вже отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані в рамках чеської ініціативи до кінця року, повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.