Чеська компанія вироблятиме в Україні артилерійські боєприпаси
Джерело: Czechoslovak Group
Чеська компанія Czechoslovak Group (CSG) уклала угоду з фірмою “Українська бронетехніка” для спільного виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 міліметрів в Україні.
Чеська компанія 2 жовтня уклала низку великих контрактів з Українською бронетехнікою на Міжнародному форумі оборонної промисловості у Києві.
Виробництво 155-міліметрових снарядів стартує наступного року.
Відповідно до угоди, CSG забезпечить українського партнера необхідними технологіями та підтримкою для налагодження виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів в Україні.
Заплановано, що у 2025 році в рамках партнерства між CSG та Українською бронетехнікою буде виготовлено 100 тисяч снарядів, а у 2026 році — 300 тисяч. Виробництво артилерійських і танкових снарядів великого калібру стартує і в Україні, і в Чехії, з метою “прискорення та збільшення” обсягів виробництва, а також зниження цін на снаряди.
Довідково: Czechoslovak Group розпочала співпрацю з Україною ще до початку повномасштабної війни. У 2018 році вона передала українським військовим десятки самохідних гаубиць і бойових машин піхоти. Починаючи з 2022 року, CSG активізувала постачання техніки, включаючи танки, БМП, САУ та системи протиповітряної оборони. Крім того, компанія постачає боєприпаси в рамках чеської ініціативи.
- Україна вже отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані в рамках чеської ініціативи до кінця року, повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.
Минулого тижня під час пресконференції “Підсумки року” президент Росії традиційно говорив про Україну, вкотре повторюючи тезу про денацифікацію, яка є метою і виправданням повномасштабної війни, названої в РФ СВО.
На Харківщині вже п’ятий день тривають проблеми з теплопостачанням. Нині понад 500 тисяч жителів залишаються без опалення.
Триває 1040-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 785 тисяч осіб.
Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.