Чеська компанія вироблятиме в Україні артилерійські боєприпаси
Джерело: Czechoslovak Group
Чеська компанія Czechoslovak Group (CSG) уклала угоду з фірмою “Українська бронетехніка” для спільного виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 міліметрів в Україні.
Чеська компанія 2 жовтня уклала низку великих контрактів з Українською бронетехнікою на Міжнародному форумі оборонної промисловості у Києві.
Виробництво 155-міліметрових снарядів стартує наступного року.
Відповідно до угоди, CSG забезпечить українського партнера необхідними технологіями та підтримкою для налагодження виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів в Україні.
Заплановано, що у 2025 році в рамках партнерства між CSG та Українською бронетехнікою буде виготовлено 100 тисяч снарядів, а у 2026 році — 300 тисяч. Виробництво артилерійських і танкових снарядів великого калібру стартує і в Україні, і в Чехії, з метою “прискорення та збільшення” обсягів виробництва, а також зниження цін на снаряди.
Довідково: Czechoslovak Group розпочала співпрацю з Україною ще до початку повномасштабної війни. У 2018 році вона передала українським військовим десятки самохідних гаубиць і бойових машин піхоти. Починаючи з 2022 року, CSG активізувала постачання техніки, включаючи танки, БМП, САУ та системи протиповітряної оборони. Крім того, компанія постачає боєприпаси в рамках чеської ініціативи.
- Україна вже отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані в рамках чеської ініціативи до кінця року, повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.