«Чому ці станції не захищені?»: Зеркаль про можливі удари РФ по об’єктах ядерної енергетики
Джерело: Олена Зеркаль/Фейсбук
Ексзаступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль прокоментувала інформацію про те, що Росія готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
“Не можу пройти повз “несподіваний” розвиток сюжету у політичному сезоні, який щойно почався. Ось, що ви могли не помітити: Те, що раніше на Банковій та з трибуни ВРУ називали “російським ІПСО” сьогодні є вже “загрозою для нашої енергетичної системи””, – написала вона.
Зеркаль додала, що для неї це звучить “як явка з повинною і тягне на державну зраду”.
Вона поставила запитання, чому ці розподільчі станції не захищені, чим займалось профільне міністерство та “Енергоатом” та чи готова Україна до ремонту та заміни в разі атак.
“Керівництво міністерства було так сконцентровано на знесенні Кудрицького, що не помічало проблем із захистом в Енергоатомі? Та ні, просто легше перевіряти готовність підстанцій Укренерго, бо таким чином можна відвертати увагу від повної бездіяльності Енергоатому. А тепер цим лякають партнерів? Готують суспільство до сприйняття неминучості катастрофічної зими або “мирного плану”? Чи це, нарешті, визнання неспроможності керувати процесами?” – зазначила вона.
Зеркаль сказала, що очікує “на серію “потужних кадрових рішень””.
- За даними “Енергоатому” за останні кілька тижнів поруч з атомними електростанціями України зафіксовано рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.