Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
В “Укренерго відповіли на найпоширеніші запитання споживачів про відключення електроенергії.
Що таке черга?
Споживачі по всій Україні, крім об’єктів критичної інфраструктури, поділені на шість черг.
Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават.
Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від рівня споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання (їх відключати не можна, відповідно до постанови Кабінету міністрів).
Як споживання обмежується за чергами?
Диспетчерський центр “Укренерго” визначає, скільки саме черг одночасно застосовувати для компенсації дефіциту енергії в системі.
Дефіцит – це нестача електроенергії в системі, коли рівень споживання значно перевищує обсяг виробленої українськими станціями та імпортованої з ЄС електроенергії .
Диспетчерський центр “Укренерго” повинен збалансовувати рівень споживання до рівня наявної енергії в системі для уникнення масштабної аварійної ситуації.
Тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз, коли перемкнути на іншу чергу – визначають обленерго у кожному регіоні.
Скільки годин не буде світла?
Якщо застосовують одну чергу графіків відключень – це 4 години обмежень на добу, дві черги – 8 годин обмежень, три черги – 12 годин обмежень, чотири черги – понад 12 годин обмежень.
Відповідні графіки для кожного регіону формують обленерго. “Укренерго” визначає лише кількість черг, яку одночасно мають відключити всі обленерго в країні.
Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень, можна переглянути на офіційних сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах.
Як може не бути світла 12 годин, якщо черги діють, наприклад, з 16:00 до 18:00?
Коли три черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу у вас сумарно буде 12 годин без світла.
Якщо, наприклад, три черги відключень діють декілька годин, то для енергетиків це означає, що більша кількість споживачів обмежена в цей період.
Що таке “Укренерго” та обленерго, і за що вони відповідають?
НЕК “Укренерго” – державний оператор енергосистеми України (оператор системи передачі).
“Укренерго”:
- транспортує (передає) електроенергію магістральними високовольтними мережами класом напруги від 750000 вольтів до 220 000 вольтів від електростанцій до мереж обленерго;
- стежить за балансом між виробленою всіма українськими електростанціями енергією та рівнем споживання в країні.
Обленерго:
- у кожному регіоні є оператор, який розподіляє електроенергію з мережі “Укренерго” до споживачів мережами класом напруги від 110 000 вольтів до 220 вольтів.
“Укренерго” не постачає електроенергію безпосередньо споживачам, не визначає, з яких адрес споживачів складаються черги та не формує графіки відключень у будь-якому регіоні. Це – функції обленерго.
Чому обмежують споживання?
Головною причиною обмеження електроспоживання є наслідки восьми ракетних і дронових атак РФ по українських електростанціях. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.
- Попри нічну атаку на енергооб’єкти на заході України, графіки відключень електроенергії залишаться без змін, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.
- Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив необхідність вимкнення світла вночі, коли більшість споживачів вже спить. Причиною є те, що частина генерація не працює в цей час доби.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.