Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

В “Укренерго відповіли на найпоширеніші запитання споживачів про відключення електроенергії.

Що таке черга?

Споживачі по всій Україні, крім об’єктів критичної інфраструктури, поділені на шість черг. 

Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. 

Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від рівня споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання (їх відключати не можна, відповідно до постанови Кабінету міністрів). 

Як споживання обмежується за чергами?

Диспетчерський центр “Укренерго” визначає, скільки саме черг одночасно застосовувати для компенсації дефіциту енергії в системі. 

Дефіцит – це нестача електроенергії в системі, коли рівень споживання значно перевищує обсяг виробленої українськими станціями та імпортованої з ЄС електроенергії . 

Диспетчерський центр “Укренерго” повинен збалансовувати рівень споживання до рівня наявної енергії в системі для уникнення масштабної аварійної ситуації.

Тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз, коли перемкнути на іншу чергу – визначають обленерго у кожному регіоні. 

Скільки годин не буде світла?

Якщо застосовують одну чергу графіків відключень – це 4 години обмежень на добу, дві черги – 8 годин обмежень, три черги – 12 годин обмежень, чотири черги – понад 12 годин обмежень.

Відповідні графіки для кожного регіону формують обленерго. “Укренерго” визначає лише кількість черг, яку одночасно мають відключити всі обленерго в країні.

Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень, можна переглянути на офіційних сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах.

Як може не бути світла 12 годин, якщо черги діють, наприклад, з 16:00 до 18:00?

Коли три черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу у вас сумарно буде 12 годин без світла. 

Якщо, наприклад, три черги відключень діють декілька годин, то для енергетиків це означає, що більша кількість споживачів обмежена в цей період.

Що таке “Укренерго” та обленерго, і за що вони відповідають?

НЕК “Укренерго” – державний оператор енергосистеми України (оператор системи передачі). 

“Укренерго”:

  • транспортує (передає) електроенергію магістральними високовольтними мережами класом напруги від 750000 вольтів до 220 000 вольтів від електростанцій до мереж обленерго;
  • стежить за балансом між виробленою всіма українськими електростанціями енергією та рівнем споживання в країні.

Обленерго:

  • у кожному регіоні є оператор, який розподіляє електроенергію з мережі “Укренерго” до споживачів мережами класом напруги від 110 000 вольтів до 220 вольтів. 

“Укренерго” не постачає електроенергію безпосередньо споживачам, не визначає, з яких адрес споживачів складаються черги та не формує графіки відключень у будь-якому регіоні. Це – функції обленерго.

Чому обмежують споживання?

Головною причиною обмеження електроспоживання є наслідки восьми ракетних і дронових атак РФ по українських електростанціях. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

Двоє людей у ​​різний час за останні вісім місяців намагалися вбити засновника технологічних компаній SpaceX та Tesla Ілона Маска.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.