Чому глобальне потепління посилює проблеми з дитячою працею — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Дитяча праця є важко вимірюваним ризиком, який зазвичай залишається прихованим у далеких мережах корпоративних ланцюгів постачання, і зміна клімату лише погіршує ситуацію.

Щонайменше 160 мільйонів дітей або кожна десята є частиною глобальної робочої сили, а зміна клімату є “множником загрози”, згідно з нещодавнім дослідженням, опублікованим Міжнародною організацією праці. ООН виявила, що зростаюча кількість досліджень постійно підтверджує погляд, що бідність спонукає домогосподарства більше покладатися на дитячу працю.

Особливо це стосується сільського господарства, де використовується 70% усієї дитячої праці. Оскільки екологічні катастрофи штовхають все більше людей до бідності – сім’ї змушені забирати дітей зі школи та змушувати їх працювати на фермі та в полі.

За даними МОП, у селах Камбоджі та Танзанії, які постраждали від посухи, повені та неврожаю, рівень дитячої праці – набагато вищий. В Уганді та Пакистані вищі ціни на їжу зробили дитячу працю більш імовірною серед несільськогосподарських сімей. Подібна динаміка розгортається в Перу, Ефіопії, Непалі та Кот-д’Івуарі, – повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація.

Хоча в багатших країнах стандарти виробництва суворіші – вони теж не застраховані від ризику.

Минулого року скандал із дитячою працею в США спровокував кризу для м’ясопереробної компанії, що належить приватній інвестиційній компанії Blackstone Inc. У жовтні міністерство праці США підтвердило розслідування дитячої праці на американських харчових гігантах Tyson Foods Inc. і Perdue Farms Inc. Нещодавній аналіз, проведений фірмою, що належить Goldman Sachs Group Inc., засвідчив, що США знизилися в рейтингу ланцюжків постачань в результаті порушень щодо дитячої праці.

Що роблять для боротьби з цим

Регулятори тепер підштовхують компанії та інвесторів робити більше. Згідно з директивою Європейського Союзу про належну перевірку сталого розвитку компаній, компанії зазнають юридичної відповідальності, якщо вони не впораються з порушеннями прав людини та навколишнього середовища, зокрема дитячою працею, у своїх ланцюгах постачання.

У березні ЄС також погодився прийняти постанову, яка забороняє продавати або експортувати продукти, виготовлені з використанням примусової праці, на ринку ЄС. У Канаді в січні набув чинності новий закон, спрямований на припинення примусової та дитячої праці в корпоративних мережах постачань.

Індекс дитячої праці має на меті допомогти керуючим активами, пенсійним фондам та іншим інвесторам контролювати 55 000 публічних компаній, щоб побачити, які з них відповідають новим правилам, а які, можливо, не відповідають.

Що таке “індекс дитячої праці”

Нещодавно розроблений кількісний підхід може допомогти підвищити популярність екологічного, соціального та управлінського питання. Інструмент, керований штучним інтелектом, відомий як Child Labor Index, оцінює компанії за трьома напрямками:

  • рівень розкриття інформації;
  • суспільне сприйняття;
  • рівень впливу дитячої праці на ланцюжок постачання на рівні товарів.

Менеджери фондів можуть використовувати бали, щоб точно визначити компанії з високим ризиком і визначити інші, яким необхідно протистояти цій проблемі.

Попередження інвесторів про їхній ризик може викликати “сюрпризи”. Наприклад, менеджер активів може не знати про справжній ступінь ризику використання дитячої праці для певних товарів, що змінюють клімат. Наприклад, олова, що використовується в сонячних батареях, літію для батарей тощо або цукрової тростини, яка використовується для деяких видів відновлюваної енергії.

Замість того, щоб вручну переглядати джерела даних, технологія штучного інтелекту – HACE скануватиме тисячі джерел новин, корпоративні відомості та іншу інформацію. Ці дані стануть основою для оцінки від 1 до 100 щодо рівня розкриття інформації компанії, сприйняття громадськістю ризику дитячої праці та можливого впливу в його ланцюгу постачань. Використання штучного інтелекту допомагає усунути людські упередження, які можуть вплинути на бали.

Платформа ШІ HACE зараз тестується декількома менеджерами активів, і очікується, що вона стане комерційно доступною пізніше цього року.

  • Великий Бар’єрний риф, який є найбільшою живою структурою на планеті і простягається на 2300 кілометрів, зазнав наймасовішого знебарвлення в історії спостережень. Близько 730 з понад 1000 рифів, які складають Великий Бар’єрний риф, зараз побіліли, повідомляють вчені на основі аерофотозйомки.
  • 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.