В Австралії великий бар’єрний риф зазнав рекордного знебарвлення
Джерело: France24
Великий Бар’єрний риф, який є найбільшою живою структурою на планеті і простягається на 2300 кілометрів, зазнав наймасовішого знебарвлення в історії спостережень. Близько 730 з понад 1000 рифів, які складають Великий Бар’єрний риф, зараз побіліли, повідомляють вчені на основі аерофотозйомки.

Фото: AFP
За даними Управління морського парку, цього літа вплив на риф був надзвичайно високим, навіть вищим, ніж минулого літа. Це вже п’ятий випадок масового знебарвлення за останні вісім років.
Знебарвлення коралів відбувається через те, що вони викидають мікроскопічні водорості зооксантелли в умовах стресу, зазвичай спричиненого високими температурами води. Якщо такі умови будуть тривати надалі — корали можуть зовсім загинути.
Роджер Біден, головний науковий співробітник Управління рифів, зазначив, що зміна клімату є головною загрозою для рифів по всьому світу. Він підкреслив, що Великий Бар’єрний риф, попри свою стійкість, пережив особливо важке літо.
Відновлення рифу стоїть під питанням. Морський біолог Енн Хоггетт, яка понад 30 років працює на острові Лізард, одній з найбільш постраждалих ділянок рифу, сказала: “Ми ще не знаємо, чи вони вже зазнали занадто великої шкоди, щоб відновити чи ні”. За її словами, масштаби знебарвлення коралів на острові в цьому році склали приблизно 80% вразливих видів.
Австралія інвестувала близько 5 мільярдів австралійських доларів у покращення якості води, зменшення наслідків зміни клімату та захист вимираючих видів. Країна, що є одним зі світових лідерів по експорту газу та вугілля, прагне досягти вуглецевої нейтральності, але залишається питання, чи будуть ці зусилля достатніми для збереження Великого Бар’єрного рифу, на що ЮНЕСКО зверне увагу пізніше цього року.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
В Ужгороді – пік цвітіння сакур, однієї з головних туристичних родзинок міста. Нині вулиці, площі та сквери, попри пізню весну та примхи природи, вкрилися рожевим квітом, даруючи ужгородцям та гостям міста особливу атмосферу спокою й краси.
Станом на 21 квітня у Балаклійському лісництві в Ізюмському районі рятувальники третю добу намагаються ліквідувати масштабну лісову пожежу.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
У Білому домі почали пошук нового очільника Пентагону для заміни Піта Гегсета. Як повідомив американський посадовець на умовах анонімності, рішення пов’язане з черговим скандалом — цього разу через розголошення секретних військових даних.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.