Чому комахи постійно кусають одних людей, а інших – ні
Джерело: LiveScience
Деякі люди можуть провести все літо на вулиці, не страждаючи від укусів москітів, тоді як інші постійно зазнають атак цих комах. Це пояснюється “хімічним ландшафтом” навколо кожної людини, який комахи використовують, щоб знайти своїх жертв.
Москіти орієнтуються на вуглекислий газ, який ми видихаємо. Вуглекислий газ залишається в повітрі шлейфами, за якими комахи слідують.
“Москіти починають орієнтуватися на імпульси вуглекислого газу та продовжують летіти проти вітру, оскільки відчувають вищу концентрацію, ніж містить звичайне навколишнє повітря,” — зазначив Йооп ван Лун, ентомолог з Університету Вагенінгена в Нідерландах.
Комахи можуть націлитися на свої жертви на відстані до 50 метрів. Коли москіти наближаються на відстань приблизно 1 метра — вони звертають увагу на інші фактори, такі як температура шкіри, наявність водяної пари та колір одягу. Найважливішими є хімічні сполуки, що виробляються мікробами на нашій шкірі.
“Бактерії перетворюють виділення наших потових залоз на летючі сполуки, які потрапляють через повітря в нюхову систему на голові комарів,” — каже Ван Лун.
Ці хімічні сполуки варіюються залежно від генетичних особливостей та середовища проживання. Наприклад, дослідження 2011 року показало, що чоловіки з більшою різноманітністю шкірних мікробів отримували менше укусів комах, ніж чоловіки з меншою різноманітністю мікробів.
У чоловіків з менш різноманітними мікробами були бактерії Leptotrichia, Delftia, Actinobacteria Gp3 та Staphylococcus, тоді як у чоловіків з різноманітним набором мікробів були бактерії Pseudomonas та Variovorax.
Мікробні колонії на шкірі можуть змінюватися з часом, особливо якщо людина захворює. Хоча ми не можемо контролювати мікробіоми на нашій шкірі, Джефф Ріффелл з Університету Вашингтона радить уникати носіння чорного одягу, оскільки комах приваблює темний колір.
- Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
- Нещодавнє дослідження показало, що вживання кави може захистити мозок від постійного стресу.
- Результати нового дослідження свідчать, що вагітність може прискорити процес старіння жінки.
- Нове дослідження Американського онкологічного товариства (ACS) свідчить, що покоління X і міленіали у США мають вищий ризик розвитку 17 видів раку порівняно з попередніми поколіннями.
Російські окупанти скинули 7 бомб “ФАБ-250” на Костянтинівку на Донеччині. Щонайменше двоє людей загинули, троє зазнали поранень.
Результати нового опитування свідчать, що близько 62% мешканців Великої Британії вважають, що Україна повинна стати членом НАТО.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони України Андрій Коваленко відреагував на інформацію про те, що США можуть відключити в Україні термінали супутникової системи високошвидкісного доступу до інтернету Starlink.
Палестинське збройне угрупування ХАМАС звільнив п’ятьох заручників і збирається звільнити ще одного з Гази в обмін на звільнення сотні палестинців.
Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, коли в Україні почнуть відступати морози.