Дослідження свідчить, що люди передають тваринам більше вірусів, ніж вони нам

Джерело: Nature Ecology & Evolution

Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.

Дослідники переглянули майже 12 мільйонів геномів вірусів і виявили майже 3000 випадків переходу вірусів з одного виду на інший. З них 79% припадає на віруси, що передаються від одного виду тварин до іншого. Решта 21% припадає на людей. З них 64% – це передача вірусу від людини до тварини, відома як антропоноз, і 36% – передача від тварини до людини, відома як зооноз.

Тварини, уражені антропонозом, включали котів, собак, свиней, коней, велику рогату худобу, птахів, шимпанзе, горил, єнотів, мишей та інших.

“Це справді підкреслює наш величезний вплив на навколишнє середовище та тварин навколо нас”, – сказав докторант комп’ютерної біології Інституту генетики Лондонського університетського коледжу та провідний автор дослідження Седрік Тан.

Люди та тварини є господарями незліченних мікробів, які можуть переходити до іншого виду через тісний контакт. 

“Віруси можуть передаватись між різними видами за допомогою тих самих способів передачі, які застосовуються до людей, включаючи прямий контакт із зараженими рідинами або укуси інших видів, зокрема”, – пояснив Тан.

Дослідження розглядало передачу вірусу за участю всіх груп хребетних: ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб.

Зокрема, у диких тварин набагато більше шансів підхопити вірус від людини, ніж навпаки.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.

У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.