«Чому ми чекаємо, щоб дати цій героїчній нації необхідну зброю?» – Борис Джонсон

Джерело: Daily Mail

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.

“Але чому затримка [допомоги Україні]? Що в біса на нас найшло? Якщо війна в Україні закінчиться катастрофою, то це станеться лише з однієї причини — через коливання Заходу”, – написав Джонсон. 

Він наголосив, що з кожним днем “тиск на українців зростає” і розв’язання цієї проблеми “в наших руках”.

“Кожен місяць, який ми чекаємо, – це місяць, у якому бомбардують і вбивають більше українських дітей. Кожен тиждень, коли нам не вдається зробити очевидне — і не дати українцям необхідну зброю, — це тиждень, коли Путін наближається до своєї огидної амбіції — замучити європейську країну до смерті”, – зазначив Джонсон.

Джонсон попередив, що світ перебуває “на вістрі ножа, з реальним ризиком того, що західні демократії будуть принижені, а автократії підбадьорені в усьому світі — через нашу млявість, нашу жалюгідну відмову робити те, що необхідно”.

“Поразка України започаткувала б нову еру страху в усьому євроатлантичному регіоні, оскільки Путін продовжує свій рух із відновлення радянської імперії: від Балтії до Грузії та Молдови до Центральної Азії та Арктики. Це буде жахливий момент для народу Тайваню та найчіткіший сигнал Китаю про те, що Захід втратив силу волі захищати демократію”.

Борис Джонсон наголосив, що “найпростішим і найвигіднішим способом відстояти свободу – це зараз інвестувати в захист України”.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.