Повернення Трампа може стати «великою перемогою для світу», – Борис Джонсон

Джерело: Politico

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що колишній президент Дональд Трамп може бути саме тим, “що потрібно світові” прямо зараз, якщо він підтримає Україну.

“Ми всі повинні вирости і звикнути до перспективи. Якщо він вчинить правильно і підтримає українців — а я вірю, що він це зробить — президентство Трампа може стати великою перемогою для світу”, — зазначив Джонсон.

Він додав, що світові потрібен лідер, “чия готовність застосувати силу та абсолютна непередбачуваність є головним стримувальним фактором для ворогів Заходу”, який є “палким прихильником вільних ринків і капіталізму” і який зацікавлений у “належній угоді про вільну торгівлю з Великою Британією”.

У своїй колонці Джонсон написав, що Трамп був першим президентом США, який заступився за Україну, подарувавши їм у 2018 році “протитанкову зброю Javelin”, яка була “такою цінністю” у битві за Київ.

“Тож що б вони зараз не говорили про президента Трампа, я не можу повірити, що він захоче увійти в історію як президент, який покинув країну, яку він уже помітно допоміг зберегти вільною”, – зазначив Джонсон.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.