Чому останніми днями в Україні немає відключень і коли можуть початися
Джерело: урядовий портал
На сьогодні планові вимкнення електропостачання не потрібні. Дефіцит електроенергії вдалося покрити завдяки залученню сонячної генерації та виходу з ремонту двох енергоблоків атомних електростанцій, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.
“Стан української енергетики залишається в центрі нашої уваги. Завдяки сонячній генерації, а також виходу з ремонту двох енергоблоків атомних електростанцій вже кілька днів планові вимкнення споживачів не застосовуються. Але це не скасовує потребу системно заощаджувати електроенергію”, – повідомив він.
У випадку виникнення нового значного дефіциту електроенергії “Укренерго” буде змушено повернутися до планових графіків відключень.
Днем раніше “Інтерфакс” взяло коментар в в. о. голови правління НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна стосовно майбутніх відключень. За його словами, 31 травня на ремонт виведуть чергові енергоблоки, тому, ймовірно, після цього “Укренерго” вже запроваджуватиме обмеження.
Ці енергоблоки зможуть повернути до роботи через два місяці. Протягом літа, як прогнозують DiXi Group, країна може залишитися без електрики до 21-35% годин.
Взимку в українській енергосистемі будуть усі дев’ять доступних енергоблоків АЕС із загальною потужністю 7,8 ГВт.
- Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
- Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
- Також Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.
- Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.