Чому Росія мовчить про удар ЗСУ по Чонгарському мосту: пояснили в ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Після нещодавнього удару ЗСУ по мосту Чонгар, який з’єднує материкову територію України з окупованим Кримом, російські так звані воєнкори не продемонстрували жодної реакції, дотримуючись вимог Кремля не висвітлювати “незручні” теми.

Як пояснили аналітики, відсутність реакції російських військових блогерів на український удар по мосту Чонгар є “помітним переломом у репортажах про війну в Україні”. Це може вказувати на те, що Кремль наказав “воєнкорам” утриматися від висвітлення певних тем.

Як відомо, вранці 29 липня українські захисники здійснили повітряну атаку на тимчасово окупований російськими загарбниками Чонгарський міст, який об’єднує Херсонську область та Крим.

Фахівці ISW не зафіксували жодного обговорення серед російських мілблогерів українського удару або просування ними заяви гауляйтера окупованої Херсонщини Володимир Сальдо про те, що російські війська перехопили 12 українських крилатих ракет Storm Shadow, що були націлені на міст.

При цьому, в Інституті вивчення війни додали, що російські “воєнкори” відреагували на український удар по Чонгарському мосту 22 червня широким обуренням і занепокоєнням.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.