Чому росіяни стали частіше атакувати Україну балістичними ракетами — речниця

Джерело: телемарафон

Росія все частіше використовує балістичні ракети, розташовані в тимчасово окупованому Криму, для ударів по Україні. Цю тактику обрано через складність збиття таких цілей українськими системами протиповітряної оборони (ППО).

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк пояснила, що ворог ставить перед собою завдання проникнути у глибші регіони України, а не обмежуватись прифронтовими районами. Це ставить під загрозу безпеку країни, оскільки такі ракети важко виявити та збити.

Гуменюк також наголосила, що в ЗСУ мають інформацію про кількість та рухи наземних балістичних ракет, і реагують на їхні маневри. Однак активність балістики призводить до сигналів повітряної тривоги.

У коментарі щодо ситуації в Чорному морі Гуменюк зазначила, що ворожі ракетоносії готові до дії та швидко можуть вийти на бойове чергування. Це створює загрозу для безпеки регіону, особливо з урахуванням можливого накопичення Росією ракет “Калібр” у Чорноморському регіоні.

Наступний крок Росії може бути спрямований на пошук способів відновлення своїх позицій у морі, включаючи можливі атаки з бухти. Такі дії становлять серйозну загрозу для безпеки регіону і вимагають пильного спостереження та адекватної реакції з боку українських та міжнародних партнерів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.