Чому жінки хочуть їсти шоколад під час менструації?
Джерело: The Washington Post
Багато жінок виявляють сильне бажання до шоколаду у період менструації або за кілька днів до її початку. Дослідження свідчать, що тягу пов’язують не тільки з біологічними змінами, а й з культурними чинниками. Наприклад, американські жінки частіше бажають шоколад у цей час, ніж мешканки інших країн.
Дослідження Корнельського університету показало, що 91% студенток у США відчувають потребу в шоколаді, тоді як в Іспанії ця цифра складає лише 28%. В Японії шоколад під час місячних ще менш популярний — лише 19% жінок повідомили про таку потребую. Японки надають перевагу більш традиційним продуктам, як-от рису.
Який зв’язок між гормонами і тягою до шоколаду
Вважається, що коливання рівня гормонів, таких як прогестерон, безпосередньо перед менструацією може впливати на тягу до шоколаду. Але дослідження не підтвердили зв’язок між гормональними змінами та конкретною тягою до шоколаду. Терапія прогестероном не показала значного впливу на зменшення цієї тяги.
Якби шоколадне бажання було пов’язане суто з менструальним циклом, то з настанням менопаузи воно б мало зникнути. Проте, жінки у постменопаузі часто зберігають це бажання, оскільки пов’язують його з емоційним станом.
Фахівці припускають, що така тяга є радше культурно сформованою звичкою та обумовленою реакцією на стрес. У 2017 році провели дослідження серед жінок, які народилися за межами США, але проживали в цій країні. Виявилося, що вони частіше прагнули шоколаду, якщо вже асимілювалися до американської культури.
Які поради дають вчені
Для жінок, які відчувають сильний потяг до шоколаду під час менструації, лікарі рекомендують звернути увагу на інші симптоми. Сильні судоми, перепади настрою, здуття живота і навіть тривога можуть підсилювати це бажання. Жінки з тяжкими симптомами передменструального синдрому частіше шукають полегшення в солодощах і жирній їжі.
Щоб краще контролювати потяг до солодощів, експерти радять спостерігати за своїм самопочуттям і виявляти звички, які підсилюють бажання шоколаду. Наприклад, для зменшення тяги до солодкого варто встановити певні ритуали: хтось із жінок знаходить корисним чистити зуби після вечері, щоб уникнути пізніх перекусів. Інші ж надають перевагу пошуку альтернативних способів підняти настрій, як-от фізична активність або спілкування.
Лікарі підкреслюють, що, якщо менструація супроводжується серйозними симптомами, це не варто ігнорувати. Сучасна медицина пропонує різні способи для полегшення стану під час місячних, тому жінкам важливо консультуватися з фахівцями та розглядати можливі рішення.
- Нове дослідження свідчить, що місячні у дівчат починаються раніше, ніж у попередніх поколінь, і також зростає кількість випадків нерегулярного циклу.
- Дослідження свідчать, що жінки роблять менше помилок і мають кращу розумову спритність під час менструації, попри те, що вони можуть почуватися гірше в цей час.
22 травня відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття, Всесвітній день готів, День Шерлока Холмса та День купівлі музичного інструмента. Церква сьогодні згадує мученика Василіска.
За даними синоптиків у четвер, 22 травня, частину країни накриє негода.
Сполучені Штати 21 травня провели планове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, котра була обладнана боєголовкою Mark-21 High Fidelity De-Entry.
У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.
На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.