Чорногорія приєднається до військової місії ЄС на підтримку України
Джерело: Radio Slobodna Evropa
Парламент Чорногорії 12 червня ухвалив рішення про відправку військовослужбовців до складу місії військової допомоги Європейського Союзу для підтримки України (EUMAM). Відповідне рішення підтримали 49 із 81 депутата.
У документі зазначається, що участь Чорногорії у місії має на меті зміцнення спроможностей Збройних сил України для захисту територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів, а також стримування і протидії агресії Російської Федерації та інших потенційних загроз.
Розгляд рішення затягувався з моменту його внесення дев’ять місяців тому. Опозиція звинуватила голову парламенту Андрію Мандича, котрий виступає проти НАТО і підтримує главу РФ Володимира Путіна, у навмисному блокуванні голосування. Його партія, що входить до правлячої коаліції, виступає також проти членства Чорногорії в НАТО і санкцій проти Росії.
Чорногорія приєдналася до НАТО у 2017 році, коли при владі була Демократична партія соціалістів. У ДПС наголосили, що 90% нинішньої парламентської більшості свого часу не підтримали вступ країни до Альянсу.
Серед них зокрема і “Демократична партія”, яку представляє чинний міністр оборони Драган Крапович. Крапович кілька разів наголосив, що чорногорські військові не братимуть участі в місії на території України.
Довідка. Місію ЄС EUMAM створили 17 жовтня 2022 року, її робота фінансується коштом Європейського фонду миру.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось із Міністерством транспорту і морських справ Чорногорії про лібералізацію всіх вантажних перевезень між країнами з 1 червня 2024 року.
- У 2023 році парламент Чорногорії призначив новий уряд, коаліцію проєвропейських і просербських партій, який, як очікується, очолить невелику балканську країну в її прагненні приєднатися до Європейського Союзу.
- Володимир Зеленський висловив вдячність главі Чорногорії Якову Мілатовичу за підтримку України на шляху до НАТО та за приєднання країни до Спільної декларації про безпекові гарантії, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі лідерами G7.
12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.
Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.