Чотирьох військових РФ, які вбили охоронця в Бучі, ідентифіковано і повідомлено про підозру

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Двом командирам і старшому розвіднику-далекомірнику в складі 76-ї десантно-штурмової дивізії РФ пред’явлено обвинувачення в порушенні законів і звичаїв війни, поєднаними з умисним вбивством (згідно зі статтями 28 і 438 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, 27 лютого 2022 року, під час руху колони російських військ у місті Буча, старший офіцер самохідної артилерійської батареї видав наказ своїм підлеглим військовослужбовцям РФ ідентифікувати всіх, хто був одягнений у чорний одяг, як ворогів.

Це призвело до випадкових жертв серед цивільних, оскільки багато з них могли носити атрибути чорного кольору. 

Його підлеглі військовослужбовці РФ, отримавши наказ, погодилися його виконати.

Пізніше військові 1-ї самохідної артилерійської батареї помітили чоловіка поблизу магазину “Новус” у місті Буча. Він був одягнений у службовий одяг чорного кольору з позначенням “Охорона Новус”.

Охоронець не мав зброї й не становив жодної загрози для окупантів. Проте окупанти відкрили вогонь з автоматичної вогнепальної зброї, чоловік зазнав поранення, від якого помер.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.