Чотирьох ворожих коригувальників, серед яких експосадовець «Беркута», засудили до 8 та 9 років ув’язнення

Джерело: СБУ.
Чотирьох російських інформаторів, які коригували повітряні атаки РФ на українські міста, засудили до 8 та 9 років позбавлення волі.
Співробітники СБУ затримали зловмисників під час контрдиверсійних заходів у столиці та у прифронтових регіонах України.
Зокрема, у Києві тюремний строк отримала тренерка однієї зі столичних шкіл бойових мистецтв. З початку повномасштабного вторгнення жінка почала публікувати на прокремлівських телеграм-каналах фотознімки позицій Сил оборони на території міста.
Таким чином на неї вийшов представник російської спецслужби та залучив її до співпраці на користь країни-агресора. За його завданням киянка відстежувала місця базування оборонців столиці. У своїх «звітах» агресору вона «уточнювала» не тільки дислокацію українських захисників, але й описувала їхню форму одягу та шеврони.
Також вона надавала ворогу координати критичної інфраструктури на території столичного регіону. Отриману розвідінформацію окупанти використовували для здійснення прицільних повітряних ударів по Києву.
На Донеччині 9 років тюрми отримав мешканець Краматорська, який працював на одному із місцевих заводів. Зловмисник наводив російські ракети на маршрути пересування важкої бронетехніки ЗСУ, у тому числі іноземного виробництва. Для комунікації з агресором використовував закритий чат у популярному месенджері.
Ще одним засудженим є співробітник розформованого спецпідрозділу міліції “Беркут”. Він передавав своїй доньці у тимчасово окупованому Криму локації Сил оборони в районах міст Гірник та Красногорівка, що на сході України.
Отримані відомості вона передавала представнику російської спецслужби для подальшого їх використання під час підготовки прицільних повітряних ударів по Україні.
У Харкові до 8 років за ґратами засуджено ще одного ворожого інформатора. Злочинець коригував ракетні атаки РФ на обласний центр через своїх знайомих з Росії, які перебували у полі зору спецслужб країни-агресорки.
- За результатами роботи контррозвідки Служби безпеки на Донеччині припинила свою діяльність ще одна російська агентурна мережа.
- Співробітники Служби безпеки України затримала депутата однієї із селищних рад Полтавської області, який коригував російські обстріли по передових позиціях Сил оборони на східному фронті.
- Кіберфахівці СБУ викрили та затримали двох інформаторів РФ, які збирали дані про підрозділи ЗСУ на території Харкова та наводили на ці об’єкти удари окупантів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.