Працювали на ФСБ та «вагнерівців»: СБУ викрила жіночу агентурну мережу

Повідомляє Служба безпеки України

За результатами роботи контррозвідки Служби безпеки на Донеччині припинила свою діяльність ще одна російська агентурна мережа.

Група складалася виключно з місцевих жінок, які працювали на ФСБ РФ та ПВК “Вагнер”.

За дорученнями ворога, жінки збирали розвідувальні дані про кількість та розташування військової техніки ЗСУ на території регіону.

Передусім, їхня діяльність спрямовувалася на виявлення і передачу російським військам маршрутів вильотів бойової авіації ЗСУ. Також їх цікавило розміщення важкої бронетехніки українських військ, що переміщувалася з прифронтових територій на передову.

Для отримання інформації ці жінки обходили місцевість, намагаючись приховано фотографувати українські військові об’єкти.

Отримані дані вони передавали своєму російському “куратору” з ФСБ та представнику “Вагнер”, використовуючи зашифровані чати в одному з популярних месенджерів.

Працівники Служби безпеки затримали трьох учасниць російської агентурної діяльності під час збору ними розвідувальних даних.

Крім того, було встановлено особу старшої резидентки цієї ворожої групи, яка, на початку повномасштабної агресії, виїхала до РФ для координації “підопічних” з території Росії.

Відомо, що всі чотири російські агентки є мешканками Покровського району та були залучені окупантами ще до повномасштабного вторгнення Росії і дотепер перебували в “режимі очікування”.

На даному етапі розслідування слідчі офіційно повідомили трьом затриманим про підозру. Вони знаходяться під вартою.

Розслідування триває, а зловмисницям загрожує можливість довічного позбавлення волі.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.