«Чи потрібний Бабин Яр після Бучі?»: у мережі обурилися через захід анонсовий НАН України

Джерело: Інститут історії України НАН України у Facebook

Інститут історії України НАН України опублікували у Facebook анонс відкритої дискусії під назвою “Чи потрібний Бабин Яр після Бучі?”. Користувачі обурилися через недоречність назви, утім у відповідь Інститут Історії України видалив частину коментарів з обуренням і обмежив можливість їх залишати.

Дискусія відбудеться 11 жовтня о 16:00. Під час заходу планують обговорити “чи здатен Бабин Яр вмістити пам’ять про інші трагедії минулого і сьогодення?”, “чи здатна пам’ять про трагедії Другої світової війни пережити крах створеного цією війною світу?” та “чи залишить досвід російсько-української війни місце для пам’яті про трагедії ХХ століття?”.

Скріншот з Facebook

Саму дискусію та виставку організовано Національним історико-меморіальним заповідником “Бабин Яр”, Музеєм історії міста Києва, Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Деякі користувачі обурилися через назву заходу та формулювання питань. Зокрема користувачка Тетяна Непупенко написала, що “навіщо місце конкретної трагедії має “вміщати” інші трагедії “минулого і сьогодення?”.

Скріншот з Facebook

Інший користувач під ніком MC Noizen висловив думку, що це “ганебна антисемітська провокація”.

“Замініть “Бабин Яр” на “Голодомор” і побачите, чому дискусія з такою назвою — це знецінення й упослідження жертв геноциду”, — додав він.

Скріншот з Facebook

Пізніше Інститут історії України заявив, що не є організатором дискусії. Зокрема видалив усі коментарі з лайливими нецензурними словами.

“У нас на сторінці — заходи, в яких беруть участь співробітники Інституту. Інтерпретація читачів — то вже їхня особиста відповідальність і їхнє особисте вміння розуміти прочитане”, — додали у повідомленні.

Ще скріншоти з обуренням, яких нині немає під дописом:

Скріншот з Facebook

Скріншот з Facebook

Скріншот з Facebook

Скріншот з Facebook

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.