Чи справді хрустіння кісточками пальців може спричинити артрит?

Джерело: The Washington Post.

Хрустіння кісточками пальців є звичкою багатьох людей, але чи може це дійсно спричинити артрит? Попри поширену думку, дослідження не підтверджують зв’язок між цією звичкою та розвитком артриту.

Ревматологи, зокрема Майкл Фам із клініки Майо, зазначають, що немає переконливих доказів того, що хрустіння кісточок пальців призводить до остеоартриту або інших дегенеративних змін у суглобах.

Хоча дослідження на цю тему не є достатньо масштабними, випадок із 1998 року, коли лікар Дональд Ангер протягом 50 років регулярно тріскав пальці на одній руці, показав відсутність будь-яких ознак артриту.

Існує багато типів артриту, але причиною розтріскування суглобів звинувачують остеоартрит – дегенеративне захворювання, при якому тканини суглоба зношуються, викликаючи біль, набряк і скутість. У той час як травми або надмірне навантаження можуть сприяти такому пошкодженню тканин, це вимагатиме надмірної ваги та тертя на суглобі, чого не відбувається, якщо збільшити простір між суглобами шляхом хрустіння кісточками пальців.

  • Зразки мозку, зібрані під час аутопсії на початку 2024 року, містили більше дрібних часток пластику, ніж зразки, зібрані вісім років тому, йдеться в дослідженні, опублікованому в травні. Дослідження ще не пройшло рецензування і не було опубліковане в науковому журналі.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.