Чи варто зливати рідину з йогурту? Дієтологи пояснили, що це таке і чому її краще залишити

Джерело: Health
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.
Сироватковий білок містить усі дев’ять незамінних амінокислот, які організм не здатен виробляти самостійно, а також є джерелом кальцію, пробіотиків і вітамінів. За словами Тобі Амідор, дієтологині та авторки книг про здоров’я, сироватковий протеїн засвоюється легше, ніж інші білки, і довше забезпечує відчуття ситості.
Такий ефект розшарування трапляється з більшістю йогуртів. У грецькому йогурті рідини менше, бо він проціджений. А ось у звичайному чи рослинному (з кокосового чи мигдалевого молока) – більше, і це теж нормальне явище. У випадку рослинних варіантів це не сироватка, а звичайна вода, однак її теж можна безпечно змішати з продуктом.
Втім, варто бути уважним до ознак псування: кислий запах, незвичний колір (наприклад, рожевий або зелений), грудки, слиз, здута упаковка або надто кислий смак можуть свідчити про те, що йогурт краще викинути. І навіть якщо з’явилася цвіль – не прибирайте її частково, викидайте всю упаковку.
Суть у тому, що рідина зверху – не зайва волога, а поживна частина продукту. Змішуйте її з йогуртом, щоб отримати максимум користі.
- Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).