CNN повідомило деталі про намагання РФ створити космічну ядерну зброю

Джерело: CNN

У ЗМІ повідомили деталі щодо спроб Росії створити космічну ядерну зброю для знищення супутників.

У виданні – посилаючись на три джерела – зазначають, що метою РФ є ядерна зброя, яка знищуватиме супутники у космосі, створюючи потужну енергетичну хвилю під час детонації. Потенційно, це може зруйнувати низку комерційних і державних супутників, від яких залежить увесь світ.

У середині тижня представник Республіканської партії Майк Тернер з Огайо, голова Комітету з розвідки Палати представників заявив, що його відомство володіє інформацією про серйозну загрозу нацбезпеці.

Через декілька днів президент США Джо Байден публічно підтвердив, що Тернер мав на увазі новий російський ядерний протисупутниковий потенціал, але офіційні особи рішуче відмовлялися обговорювати це далі, посилаючись на суворо секретний характер розвідданих.

У Білому домі наголосили, що Росія ще не виготовила зброю.

Однак за словами офіційних осіб, якщо РФ все-таки виготовить та наважиться застосувати цю зброю, це перетне небезпечний рубікон в історії ядерної зброї та може спричинити надзвичайні збої в повсякденному житті такими способами, які важко передбачити.

Ця нова зброя, яку військові космічні експерти зазвичай називають ядерним EMP, створить імпульс електромагнітної енергії та потік високозаряджених частинок, які продиратимуться через простір, щоб порушити роботу інших супутників, що обертаються навколо Землі.

Міністерство оборони та розвідувальне співтовариство протягом багатьох років відслідковували спроби Росії розробити широкий спектр протисупутникової зброї, включаючи EMP.

Один з посадовців Пентагону повідомив, що останніми місяцями з’явився потік розвідданих, які стосувались саме зусиль РФ створити ядерні протисупутникові засоби.

Однак зараз РФ досягла успіхів у розробці ядерної EMP, яка є тривожнішою технологією.

Один з американських посадовців зазначив, що створення подібної зброї – не нова концепція. Проте присутність ЕМР може зробити непридатними великі частини певних орбіт, створивши мінне поле з виведених із ладу супутників, які тоді виявляться небезпечними для будь-яких нових супутників, які захочуть вивести для заміни або ремонту існуючих супутників.

Не було відразу зрозуміло, чи може пристрій, у тому вигляді, в якому він розроблений, впливати на GPS і ядерні супутники командування та управління, які працюють на вищій орбіті, ніж величезне сузір’я комерційних і державних супутників, що летять по низькій навколоземній орбіті. Ці більші супутники розроблені таким чином, щоб бути неприступними для ядерного вибуху, але колишній високопосадовець з космосу в Пентагоні сказав CNN, що “вони можуть бути вразливими” залежно від того, наскільки близько вони знаходяться до EMP, скільки їм років і наскільки сильний вибух.

Експерти кажуть, що така зброя може мати потенціал для знищення мегаугруповань малих супутників, таких як Starlink від SpaceX.

Це майже напевно буде “останньою зброєю” для Росії, сказав американський посадовець та інші джерела, оскільки це завдасть такої ж шкоди будь-яким російським супутникам, які також знаходяться в цьому районі.

Також залишається незрозумілим, наскільки добре розроблена технологія. Останніми роками Росія пережила низку публічних поразок із своїми ядерними технологіями. У 2019 році семеро росіян загинули внаслідок ядерної аварії, яка сталася, коли РФ намагалася забрати крилату ракету з ядерним двигуном, яка впала в Біле море під час невдалого випробування.

Однак, нещодавня розвідувальна оцінка прогресу Росії настільки стривожила деяких законодавців на Капітолійському пагорбі, що Тернер запросив усіх членів Палати представників отримати інформацію про це питання.

Невдовзі після цього він зробив розпливчасту публічну заяву, яка змусила цю проблему привернути увагу громадськості.

В адміністрації Байдена стверджують, що якби Росія запровадила ядерний EMP, це було б першим в історії порушенням Договору про космос 1967 року, який забороняє розміщення зброї масового знищення в космосі.

Останніми роками Росія вийшла з кількох договорів про контроль над озброєннями, залишивши архітектуру контролю над озброєннями після закінчення холодної війни майже зруйнованою.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.