«Це і є правда про рашизм» — американський історик Тімоті Снайдер розповів на форумі про російську ідеологію
Джерело: ВВС Україна
На форумі YES-2023 у Києві американський історик Тімоті Снайдер зауважив, що президент РФ Володимир Путін каже “відверто нацистські речі” під час війни Росії проти України.
Журналістка запитала, як історик вивчає багато трагічних подій війни, а також Голодомор, війни, Голокост, репресії, знищення української культури. За його словами, він витримує вивчення подібних тем, бо “складні питання є найважливішими для вивчення”.
Він додав, що вивчати подібні теми складно, але вони надають розуміння природи явищ і як вони вписуються в ширший історичний контекст. На його думку, після початку повномасштабної війни українці виявляють не страх перед своєю історією, а інтерес до власної історії.
“Коли я був в Одесі, хотів піти до однієї кав’ярні, а вона виявилася зруйнованою ракетним ударом. До мене підійшла одна родина, яка була поруч. Вони сказали, що якраз слухають мої лекції. У певному сенсі історія дає їм орієнтири та відчуття вкоріненості”, — поділився історик.
Тімоті Снайдер зауважив, що українці дедалі більше відкривають правду про свою історію, поки росіяни звертаються до міфічної та нереалістичної версії свого минулого.
На його думку, Німеччина допустила помилку, коли співпрацювала з Росією. Він казав саме про аспект, коли Берлін заперечував, що є антифашистською державою, але будував зв’язки з Москвою.
“Росія однозначно здійснює в Україні геноцид”, — наголосив історик.
Також Снайдер додав, що у світі не визнають цього офіційно, оскільки їм доведеться протидіяти цьому. Історик називав це явище моральною зіпсованістю.
Він додав, що для Путіна фашистські мислителі і фашистські традиції у РФ стали дуже важливими.
“Аж до того, що під час нинішньої війни він говорив відверто нацистські речі. У людей справді є певний страх говорити про це. Говорити, що це і є правда про рашизм”, – пояснює Снайдер.
- Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що правоохоронні органи його країни не заарештують російського диктатора Володимира Путіна, якщо він наступного року приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.
У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.