«Це і є правда про рашизм» — американський історик Тімоті Снайдер розповів на форумі про російську ідеологію

Джерело: ВВС Україна

На форумі YES-2023 у Києві американський історик Тімоті Снайдер зауважив, що президент РФ Володимир Путін каже “відверто нацистські речі” під час війни Росії проти України.

Журналістка запитала, як історик вивчає багато трагічних подій війни, а також Голодомор, війни, Голокост, репресії, знищення української культури. За його словами, він витримує вивчення подібних тем, бо “складні питання є найважливішими для вивчення”.

Він додав, що вивчати подібні теми складно, але вони надають розуміння природи явищ і як вони вписуються в ширший історичний контекст. На його думку, після початку повномасштабної війни українці виявляють не страх перед своєю історією, а інтерес до власної історії.

“Коли я був в Одесі, хотів піти до однієї кав’ярні, а вона виявилася зруйнованою ракетним ударом. До мене підійшла одна родина, яка була поруч. Вони сказали, що якраз слухають мої лекції. У певному сенсі історія дає їм орієнтири та відчуття вкоріненості”, — поділився історик.

Тімоті Снайдер зауважив, що українці дедалі більше відкривають правду про свою історію, поки  росіяни звертаються до міфічної та нереалістичної версії свого минулого.

На його думку, Німеччина допустила помилку, коли співпрацювала з Росією. Він казав саме про аспект, коли Берлін заперечував, що є антифашистською державою, але будував зв’язки з Москвою.

“Росія однозначно здійснює в Україні геноцид”, — наголосив історик.

Також Снайдер додав, що у світі не визнають цього офіційно, оскільки їм доведеться протидіяти цьому. Історик називав це явище моральною зіпсованістю.

Він додав, що для Путіна фашистські мислителі і фашистські традиції у РФ стали дуже важливими.

“Аж до того, що під час нинішньої війни він говорив відверто нацистські речі. У людей справді є певний страх говорити про це. Говорити, що це і є правда про рашизм”, – пояснює Снайдер.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.

19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.