«Це не супермаркет»: у Повітряних силах пояснили, чому Україна не може купувати ППО

Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону

У Повітряних силах ЗСУ відповіли на претензії про те, чому Україна не купує системи протиповітряної оборони.

Ігнат зауважив, що деякі “лідери думок” звинувачують Україну у тому, що вона “не купила ППО”.

“Вони помиляються, коли кажуть, що можна було за ці гроші купити ППО. Це маніпуляція, не можна піти до супермаркету та купити ППО чи винищувач. Таких супермаркетів немає, це технологічна зброя, яку продають за погодженням урядів країн”, — пояснив він.

За словами речника, командування неодноразово підраховувало, скільки систем ППО необхідно, аби захистити всю територію країни.

“Потрібні десятки й навіть сотні, якщо брати все до купи. Німеччина передала лише дві установки Patriot. Потрібно замінювати західними системами радянські”, — сказав Юрій Ігнат.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.