«Це недружній і популістський крок» – Денис Шмигаль про рішення Польщі
Джерело: Денис Шмигаль в Twitter
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення Польщі продовжити заборону на експорт зерна “недружнім і популістським”.
19 липня Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина спільно попросили Європейський Союз продовжити заборону на імпорт українського зерна.
“У цей критичний час Польща має намір і далі блокувати експорт українського зерна в ЄС. Це недружній і популістський крок, який сильно вдарить по світовій продовольчій безпеці й економіці України”, – написав Денис Шмигаль.
Заборона ЄС на імпорт українського зерна завершується 15 вересня.
У середу, 19 липня, Польща заявила, що не зніме заборону, навіть якщо ЄС не погодиться на її продовження.
“Ми закликаємо наших партнерів і Єврокомісію забезпечити безперешкодний експорт українського продовольства в ЄС. Це солідарність не лише з Україною, але і зі світом, який потребує нашого зерна”, – додав Шмигаль.
- Міністр сільського господарства Угорщини відвідає Туреччину для переговорів щодо Чорноморської зернової угоди.
- Міністри п‘яти країн ЄС 19 липня обговорять продовження заборони на імпорт українського збіжжя.
27 січня президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони зокрема обговорили подальшу підтримку України.
Печерський районний у місті Києві територіальний центр комплектування та соціальної підтримки незаконно утримує керівника виробництва компанії “Око камера”, котра виготовляє тепловізори для дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 січня. З початку доби відбулося 148 бойових зіткнень.
27 січня Посли країн Великої сімки закликали оперативно вирішити кризу в Агентстві оборонних закупівель, пов’язану з рішенням міністра оборони Рустема Умєрова всупереч закону не виконувати рішення Наглядової ради Агенції оборонних закупівель про продовження контракту з Мариною Безруковою.
Конфлікт між міністром оборони Русланом Умєровим і головою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою загрожує стабільності постачання зброї до Збройних Сил України. Рішення Умєрова про розірвання контракту з Безрукової викликало спротив і нині порушує питання про можливі наслідки для оборонної стратегії країни в умовах повномасштабної війни з Росією. У NYT зауважили, що західні партнери пильно слідкують за питанням корупції в Україні, тоді як “у Москві та у певних колах Вашингтона шукають причини, щоб поставити під сумнів цілісність українського оборонного управління”.