«Це стає проблемою, яку ми повинні розв’язати» — прем’єр-міністерка Естонії про Угорщину
Джерело: The Guardian
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що Угорщина стає дедалі проблемнішою для Євросоюзу. Через Будапешт складніше зберігати єдність у блоці.
“Це стає проблемою, яку ми повинні вирішити. У нас і раніше були різні думки, і нам вдавалося зберігати єдність, але щодо Угорщини це стає дедалі складніше. Ми – Європейський Союз, у нас є правила, за якими ми ухвалюємо рішення”, – сказала вона.
Вона підкреслила, що Угорщина має погляди, які протилежні більшості в ЄС. Країна залишається поза межами єврозони, попри високу інфляцію.
Кая Каллас наголосила, що це Угорщина потребує Євросоюзу, а не навпаки.
- Зазначають, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зараз “ізольований більше, ніж будь-коли, але він усе ще розпалює розчарування по всій Європі”. Додають, що коли він прибуде до Брюсселя на саміт лідерів ЄС, він буде “навіть більш самотнім, ніж зазвичай”.
- Зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок, 17 жовтня, в Пекіні викликала обурення серед європейських лідерів.
- Президент РФ і Віктор Орбан зустрілись у Пекіні. Це їх перша зустріч з початку повномасштабної російсько-української війни.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.