«Це тривало роками»: викладачка Карпенка-Карого про скандали з Талашком та Білоусом
Джерело: Євгенія Непиталюк/Facebook
Викладачка Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Євгенія Непиталюк розповіла подробиці скандалу з викладачем, народним артистом Володимиром Талашко, який у 2021 році звільнився через звинувачення студенток та абітурієнток у домаганнях.
Зауважимо, що деталями скандалу Непиталюк поділилася на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях до студенток викладача КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого Андрія Білоуса.
Нагадаємо, що раніше у мережі з’явилося відео, в якому дівчина на умовах анонімності звинуватила театрального режисера та викладача КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса у сексуальних домаганнях. Невдовзі дівчина розкрила свою особистість. Нею виявилася 23-річна Софія Сапожнік.
Софія вступила на курс до Андрія Білоуса у 2020 році. Спершу все було добре, але згодом вона почала отримувати повідомлення від викладача на особистий телефон. Зокрема Софія розповіла, що отримувала від викладача інтимні фото невідомої студентки з запитанням, чи зможе вона зробити те саме.
“Далі він почав надсилати Instagram-сторінки моїх одногрупниць і запитувати, чи хочу я зайнятися з ними сексом. Потрошки він натякав, що це буде цікаво, потрібно розкривати та показати себе, розвивати свій талант”, – поділилася Софія.
Викладачка КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого та художня керівниця четвертого курсу дикторів і ведучих програм телебачення Євгенія Непиталюк прокоментувала скандал.
“З огляду на те, що відбувається зараз в університеті, і це не лише нові і застарілі питання харасменту, але й повна відсутність адекватної комунікації керівництва університету зі студентством, а також викладацьким складом, хочу прояснити деякі питання і прокоментувати те, що звучало на дивній зустрічі зі студентами, яка, мала назву “основа стосунків двох дорослих людей – це діалог”, – написала вона.
За її словами, “основний провал університету – в ставленні до студентів, як до нерозумних дітей, які нічого не тямлять, а ми можемо ними керувати і покривати все що відбувається”.
“На жаль, це стала позиція і великої кількості викладачів. Маніпуляції, психологічний тиск, токсична поведінка, відчуття себе “божеством” яке може вирішувати долі і хто талант, а хто профнепридатний… Купа людей які самостверджуються за рахунок студентів, принижують, завуальовують свою викладацьку безпорадність звинуваченнями в тупості і неспроможності студентів до навчання”, – обурилася вона.
У цьому зв’язку викладачка загадала скандал, який відбувся в університеті в 2021 році. Тоді викладач і народний артист Володимир Талашко звільнився через звинувачення студенток та абітурієнток у домаганнях, а також у звинуваченні у ґвалтуванні 17-річної доньки його друзів Марії Матрос.
Непиталюк зізналася, що за 16 років викладання “майстерності диктора і ведучого програм телебачення” на курсі Талашка вона не раз збиралась звільнятись, “не витримуючи психологічного тиску на студентів та токсичності майстра”.
“Історія з харасментом сталась влітку під час набору. Одразу після вступних іспитів. Як тільки з’явилась перша публічна інформація, я одразу припинила будь-які контакти з “майстром”. І, перебуваючи, в абсолютному стані шоку чекала реакції університету”, – зазначила вона.
За словами викладачки, тоді університет не відреагував на звинувачення.
“Те, що озвучила вчора пані ректорка, що були розмови про це з викладачами, на зборах, на засіданнях кафедр – не правда. Не було. Жодної розмови. Жодної хоча б навіть рефлексії на цю тему. Зі студентами, з курсом, під час набору якого сталась ця історія, ніхто з керівництва не зустрівся. Не подивився в очі цим дітям. Не вибачився, не пообіцяв, що це вирішиться і більше не повториться. Нічого”, – наголосила вона.
Тоді як сам Талашко був ніби на лікарняному.
“Можливо, якби на історію з Талашком тоді була адекватна реакція, університет висловився б з позицією щодо цього, почав тоді реагувати і змінювати, сьогодні це відбувалося б трохи інакше і з більшою довірою до цього закладу”, – вважає Непиталюк.
За словами викладачки, “цей колапс – це не результат останніх років”.
“Все це в університеті тривало роками, десятиліттями, розвалювалось і руйнувалось. Валити провину за все лише на теперішнє керівництво я не бачу сенсу. Ми всі до цього причетні. Бо мовчали”, – резюмувала вона.
- Театрального режисера та викладача КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса в анонімному відео звинуватили у домаганнях до студенток.
Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.
Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував резонансний закон, що підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.
Сьогодні, 23 липня, минає 115 років з дня смерті Архипа Куїнджі – українського художника, пейзажиста та мецената, уродженця Маріуполя. Він помер у 1910 році в Санкт-Петербурзі після хвороби серця та запалення легень.
Інфлюенсерка з Південної Африки Мішель Скай Гейворд опублікувала відео, де вона плаває у воді з каналізаційними стоками. Ролик швидко став вірусним в соцмережах.