«Це відпустка у порівнянні з Донеччиною»: ЗСУ про операцію на Курщині

Джерело: The Times

Військовослужбовці ЗСУ з фронту на Донеччині сприймають перекидання до Курської області як відпустку.

Наказ про передислокацію окремих підрозділів був бажаним для українських військових. Так, 30-річний Сергій зауважив журналістам, що під час переїзду у нього “була посмішка, як у рекламі зубної пасти”. Також було відчуття ейфорії і полегшення, до того ж зникли депресивні настрої.

Порівняно з там, це як відпустка, — сміється Сергій, підрозділ якого отримав наказ вийти з окопів у зруйнованому місті на Донеччині для участі у зухвалому наступі України через російський кордон на Курськ. — Коли ми заїхали, у мене була посмішка, як на рекламі зубної пасти. Ми відчули ейфорію, полегшення.

Військовий описав бої на Донбасі, як “битви за руїни”, оскільки росіянам вдається захоплювати населені пункти лише після їхнього повного знищення. Водночас попри просування росіян на Покровському напрямку, військовий не очікує швидкого повернення з Курщини.

Раніше The Times писало, що війська президента Володимира Зеленського застали Росію зненацька, наступаючи на Курщину, проте, тепер Київ повинен прийняти жорсткі тактичні рішення, коли і як відступити.

Видання зазначає, що в очікуванні такого сценарію Україна навіть створила на Курщині “військову комендатуру”, як відкриття нового фронту проти РФ.

Майже через два тижні після свого “зухвалого вторгнення” на захід Росії Україна постає перед тактичною головоломкою: як довго залишатися, коли відійти і як зробити це безпечно, зберігаючи довгострокову стратегічну перевагу.

Видання пише, що перетнути кордон і застати Кремль зненацька було відносно просто. Під прикриттям густо лісистої прикордонної зони, яка недостатньо охоронялася недосвідченими, легко озброєними прикордонними силами, найсильніші бойові частини України не зустріли потужного опору.

Зауважується, що стратегічна мета українського наступу – переконати ворога розпочати переговори. І поки РФ не погодиться на умови Києва, ЗСУ не лише залишатимуться, але й просуватимуться вглиб території РФ.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував операцію ЗСУ в Курській області РФ та зазначив, що це може сприяти “справедливому переговорному процесу”.

Україна не зацікавлена в окупації російських територій. Це очевидно. Бо Україна веде виключно оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але якщо ми говоримо про потенційні перемовини – підкреслюю, про потенційні – нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах, – написав він.

Подоляк наголосив на важливості завдавати Росії тактичних поразок на полі бою, зокрема в Курській області, щоб переконати ворога “увійти до справедливого переговорного процесу”.

За його словами, операція ЗСУ на території РФ також впливає на громадську думку росіян. Він припустив, що психологічний стан росіян стане ще одним аргументом для початку перемовин.

Крім того, згідно з даними аналітиків ISW, РФ перекинула до Курщини тисячі військових з українського фронту. Як підкріплення, окупанти передислокували з Донеччини кілька неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб.

Додамо, 18 серпня українські війська продовжили наступальні дії в Курській області, зокрема на південний схід від Суджі, де вони незначно просунулися. Відео з геолокацією, опубліковане 17 серпня, підтверджує просування українських сил у північну Мартинівку.

Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.

У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT. 

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.

У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.