«Це відпустка у порівнянні з Донеччиною»: ЗСУ про операцію на Курщині
Джерело: The Times
Військовослужбовці ЗСУ з фронту на Донеччині сприймають перекидання до Курської області як відпустку.
Наказ про передислокацію окремих підрозділів був бажаним для українських військових. Так, 30-річний Сергій зауважив журналістам, що під час переїзду у нього “була посмішка, як у рекламі зубної пасти”. Також було відчуття ейфорії і полегшення, до того ж зникли депресивні настрої.
Порівняно з там, це як відпустка, — сміється Сергій, підрозділ якого отримав наказ вийти з окопів у зруйнованому місті на Донеччині для участі у зухвалому наступі України через російський кордон на Курськ. — Коли ми заїхали, у мене була посмішка, як на рекламі зубної пасти. Ми відчули ейфорію, полегшення.
Військовий описав бої на Донбасі, як “битви за руїни”, оскільки росіянам вдається захоплювати населені пункти лише після їхнього повного знищення. Водночас попри просування росіян на Покровському напрямку, військовий не очікує швидкого повернення з Курщини.
Раніше The Times писало, що війська президента Володимира Зеленського застали Росію зненацька, наступаючи на Курщину, проте, тепер Київ повинен прийняти жорсткі тактичні рішення, коли і як відступити.
Видання зазначає, що в очікуванні такого сценарію Україна навіть створила на Курщині “військову комендатуру”, як відкриття нового фронту проти РФ.
Майже через два тижні після свого “зухвалого вторгнення” на захід Росії Україна постає перед тактичною головоломкою: як довго залишатися, коли відійти і як зробити це безпечно, зберігаючи довгострокову стратегічну перевагу.
Видання пише, що перетнути кордон і застати Кремль зненацька було відносно просто. Під прикриттям густо лісистої прикордонної зони, яка недостатньо охоронялася недосвідченими, легко озброєними прикордонними силами, найсильніші бойові частини України не зустріли потужного опору.
Зауважується, що стратегічна мета українського наступу – переконати ворога розпочати переговори. І поки РФ не погодиться на умови Києва, ЗСУ не лише залишатимуться, але й просуватимуться вглиб території РФ.
Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував операцію ЗСУ в Курській області РФ та зазначив, що це може сприяти “справедливому переговорному процесу”.
Україна не зацікавлена в окупації російських територій. Це очевидно. Бо Україна веде виключно оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але якщо ми говоримо про потенційні перемовини – підкреслюю, про потенційні – нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах, – написав він.
Подоляк наголосив на важливості завдавати Росії тактичних поразок на полі бою, зокрема в Курській області, щоб переконати ворога “увійти до справедливого переговорного процесу”.
За його словами, операція ЗСУ на території РФ також впливає на громадську думку росіян. Він припустив, що психологічний стан росіян стане ще одним аргументом для початку перемовин.
Крім того, згідно з даними аналітиків ISW, РФ перекинула до Курщини тисячі військових з українського фронту. Як підкріплення, окупанти передислокували з Донеччини кілька неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб.
Додамо, 18 серпня українські війська продовжили наступальні дії в Курській області, зокрема на південний схід від Суджі, де вони незначно просунулися. Відео з геолокацією, опубліковане 17 серпня, підтверджує просування українських сил у північну Мартинівку.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
- Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський зробив ставку на максимальну таємність при плануванні операції в Курській області Росії. Наказ про рух українських військ пролунав на світанку 6 серпня, коли 80-та бригада під прикриттям лісу перейшла кордон і вступила на територію Росії.
14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.
У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….
СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.