Цієї ночі світ побачить суперблакитний місяць – рідкісне астрономічне явище

Суперблакитний місяць – це рідкісне астрономічне явище, яке об’єднує дві події: Супермісяць і Блакитний місяць. Супермісяць виникає, коли повний місяць збігається з найближчим до Землі моментом його орбіти, що робить Місяць більшим і яскравішим, ніж зазвичай. Блакитний місяць – це другий повний місяць в одному календарному місяці. Коли ці два явища відбуваються одночасно, ми спостерігаємо Суперблакитний місяць, який виглядає особливо велично на небі.
Цього року його можна буде побачити в ніч з 19 на 20 серпня 2024 року.
За даними NASA, поєднання супермісяця та блакитного місяця рідкісне, і час між їх виникненнями досить “нерегулярний” і може бути до 20 років, з 10 роками між середнім значенням.
NASA прогнозує, що наступні суперблакитні місяці можна буде побачити лише в січні та березні 2037 року.
Раніше суперблакитний місяць асоціювався з чимось рідкісним і незвичайним, тож окутувався ореолом містики. Люди вірили, що він може впливати на події та викликати незвичайну поведінку. У деяких культурах це явище вважалося знаком змін або надприродного впливу.
- Ігри в Парижі 2024 року ще не розпочалися, але вже з’явилось зображення, яке може отримати звання найкращого фото цієї події. У ніч на 21 липня місяць ідеально розташувався посеред олімпійських кілець Ейфелевої вежі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.