Цієї ночі світ побачить суперблакитний місяць – рідкісне астрономічне явище

Суперблакитний місяць – це рідкісне астрономічне явище, яке об’єднує дві події: Супермісяць і Блакитний місяць. Супермісяць виникає, коли повний місяць збігається з найближчим до Землі моментом його орбіти, що робить Місяць більшим і яскравішим, ніж зазвичай. Блакитний місяць – це другий повний місяць в одному календарному місяці. Коли ці два явища відбуваються одночасно, ми спостерігаємо Суперблакитний місяць, який виглядає особливо велично на небі.

Цього року його можна буде побачити в ніч з 19 на 20 серпня 2024 року.

За даними NASA, поєднання супермісяця та блакитного місяця рідкісне, і час між їх виникненнями досить “нерегулярний” і може бути до 20 років, з 10 роками між середнім значенням.

NASA прогнозує, що наступні суперблакитні місяці можна буде побачити лише в січні та березні 2037 року.

Раніше суперблакитний місяць асоціювався з чимось рідкісним і незвичайним, тож окутувався ореолом містики. Люди вірили, що він може впливати на події та викликати незвичайну поведінку. У деяких культурах це явище вважалося знаком змін або надприродного впливу.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

За останні два місяці Землю супроводжував астероїд, який отримав назву “міні-місяць”. Цей космічний камінь, можливо, є уламком Місяця, відокремленим внаслідок потужного зіткнення.

РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.

США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.