Цієї ночі світ побачить суперблакитний місяць – рідкісне астрономічне явище

Суперблакитний місяць – це рідкісне астрономічне явище, яке об’єднує дві події: Супермісяць і Блакитний місяць. Супермісяць виникає, коли повний місяць збігається з найближчим до Землі моментом його орбіти, що робить Місяць більшим і яскравішим, ніж зазвичай. Блакитний місяць – це другий повний місяць в одному календарному місяці. Коли ці два явища відбуваються одночасно, ми спостерігаємо Суперблакитний місяць, який виглядає особливо велично на небі.
Цього року його можна буде побачити в ніч з 19 на 20 серпня 2024 року.
За даними NASA, поєднання супермісяця та блакитного місяця рідкісне, і час між їх виникненнями досить “нерегулярний” і може бути до 20 років, з 10 роками між середнім значенням.
NASA прогнозує, що наступні суперблакитні місяці можна буде побачити лише в січні та березні 2037 року.
Раніше суперблакитний місяць асоціювався з чимось рідкісним і незвичайним, тож окутувався ореолом містики. Люди вірили, що він може впливати на події та викликати незвичайну поведінку. У деяких культурах це явище вважалося знаком змін або надприродного впливу.
- Ігри в Парижі 2024 року ще не розпочалися, але вже з’явилось зображення, яке може отримати звання найкращого фото цієї події. У ніч на 21 липня місяць ідеально розташувався посеред олімпійських кілець Ейфелевої вежі.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.