Цієї осені та зими росіяни намагатимуться повторити терор проти української енергетики – Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
30 липня під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад України в Івано-Франківську президент Володимир Зеленський зазначив, що РФ, ймовірно, намагатиметься повторити атаки на енергетичну інфраструктуру України вже цієї осені та зими.
Глава держави наголосив, що саме зараз є час підготуватися до зимового сезону як на державному рівні, так і на рівні областей та громад.
Маємо бути свідомі того, що терористи РФ спробують продовжити атаки проти української енергетики…, – пояснив Зеленський.
Одначе, заявив, що українська незламність має перемогти.
Окрім цього, президент зауважив, що усі бюджети, як державний, так і місцевий – мають відповідати оборонним цілям країни.
Він також висловив вдячність всім за цей “хороший та потужний” день на фронті. Бахмутський напрямок, інші дуже гарячі та болісні напрямки на Донбасі: Авдіївка, Марʼїнка, також, звісно, південні напрямки.
Пʼята штурмова бригада, 80-та окрема бригада ДШВ, 92-га та 110-та окремі механізовані бригади – дуже сильні. Морпіхи 35-ї та 36-ї бригад, десантники славетної “Сімдесятдевʼятки”, 47-ма окрема механізована бригада, артилеристи 55-ї окремої бригади. Молодці, воїни! А особливо відзначу сьогодні спецпідрозділ “Артан” та 9-й департамент ГУР – дякую вам!
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
- За даними міністерства енергетики України через негоду у 5 областях без електропостачання залишись мешканці десятків населених пунктів.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
- Рівень споживання електроенергії у вечірні години продовжує зростати. Відтак, в “Укренерго” закликали українців зменшити навантаження на енергосистему з 16:00 до 23:00.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.